loader image

گروه سازه و معماری آژیانه پرکوک (حسن طاهری و شکوفه ظاهری (T&Z) )،با سالها تجربه در طراحی و ساخت ویلای اختصاصی، متناسب با بودجه کارفرمایان محترم

مشاوره طراحی و ساخت ویلا، از ۰ تا ۱۰۰% پروژه

لوگوی t&z

 • خدمات : 
  • مشاوره، طراحی معماری و ساخت ویلا از ۰ تا ۱۰۰ پروژه
  • طراحی سازه و بهینه سازی سازه
  • طراحی تأسیسات الکتریکی و مکانیکی
  • آنالیز قیمت تمام شده ساخت و بهینه سازی اقتصادی پروژه متناسب با بودجه کارفرما

 

 • محصولات تولیدی مجموعه :
  • تأمین دیوارهای سبک، سوپر عایق ایران وال و حیات وال (محصولات تولیدی مجموعه)
  • تأمین قالب های سقف سازه ای وافل ایزی اسلب
  • نمای GFRC

0تا۱۰۰ طراحی ویلا|نظارت واجرای ویلا|ساخت ویلای اقتصادی

در این نوشته ۰ تا۱۰۰ طراحی و ساخت ویلا و رویای داشتن یک ویلای لوکس و لاکچری که در عین­حال قیمت ارزان داشته باشد. بررسی می­شود. ویلا مکانی است که برای آرامش و استراحت مورد استفاده قرار می­گیرد .ویلاها اغلب در شمال ایران،مازندران وگیلان،گلستان،یادرمناطق کوهستانی ویا خوش آب هوای کلانشهرها مانند تهران، اصفهان، مشهد، شیراز وکیش ساخته می شوند مثلا در اطراف تهران Villa عموما درلواسان، کردان، دماوند، آبسرد، شهریار مانند شهریار و.. می­باشد. از نظر سبک طراحی ویلا  به شکل ویلای مدرن،ویلای کلاسیک تقسیم بندی می شود. ویلاها از نظر مکان اقلیم به ویلای جنگلی، ویلای ساحلی ،ویلای کوهستانی،ویلای کویری، و…تقسیم بندی می­شوند.  مراحل طراحی ویلا عموما برای طراحی ویلا های کوچک وبزرگ بازیربنای ۱۰۰یا۲۰۰یا۵۰۰ مترمربع یکسان و شامل طراحی پلان ویلا، طراحی داخلی ویلا، طراحی نما و طراحی محوطه واستخر می­باشد.می توانید برای شروع طراحی معماری با شرکت  وارد مذاکره شوید و قیمت طراحی و ساخت  را از منابع مختلف جستجو نمایید.

طراحی ویلا شرکت سازه و معماری آژیانهطراحی ویلا

 

۱-زمین مناسب جهت ساخت ویلا:

مکان مناسب با توجه به بودجه فاصله آن از  مکان سکونت انتخاب می­شود. اگر استفاده هرچند روز بتوانید از Villaی خود استفاده کنید می­توانید در نزدیکی مکان خود مکانی مناسب پیدا کنید. مکان خوش آب وهوا که می­تواند (کوهستانی، جنگلی، باغی، دشت ،ساحلی ویا حتی کویری باشد.) زمین مناسب با توجه به نیازهای شما از ۲۰۰تا۲۰۰۰ مترمربع یا بیشتر می­تواند با توجه به قیمت زمین جهت ساخت Villa در نظر گرفته شود. مثلا مکان­های مناسب در شمال ایران مازندران ، گیلان، گلستان می باشند و در کلان شهرهای مانند تهران (لواسان، کردان، دماوند، آبسرد، شهریار و..) مشهد، اصفهان، شیراز، کیش و….می باشد.

طراحی ویلا

مکان یابی مناسب برای ساخت ویلا اولین قدم برای ساخت ویلا می­باشد.

 

۲-اخذ مجوزات ویلا از سازمان­های مربوطه:

نکته مهم پس از اتنخاب و قبل از خرید زمین Villa این است که مطمئن شویم تمام مجوزات Making Villa قابل انجام و هیچ گونه مشکلی از بابت خدمات مانند آب، برق، تلفن ندارد. می­توان با مراجعه به شهرداری و یا ده یاری منطقه همچنین سازمان­های مربوطه از این امر مطمئن شویم. همچنین باید از ثبت و ادارات مختلف سند و ریشه سندی یا …بررسی شود.

طراحی ویلا شرکت سازه و معماری آژیانهطراحی ویلا

 

۳-طراحی پلان ویلا کوچک یا بزرگ:

مهم نیست که Villa کوچک یا بزرگ است و یا ۱۰۰ یا۲۰۰ یا ۵۰۰ مترمریع زیربنا دارد. یا Villaی (یک طبقه، دوبلکس و….) طراحی می­شود. روند کار طراحی پلان برای همه موارد یکسان است. در طراحی پلان ویلا عموما به دلیل نور گیری از چند طرف روابط  داخلی پلان را راحت ­تر از پلان ­های مسکونی می­کند. خواسته های خود را از Villaی دلخواه و رویایی بنویسید. فکر کنید که چه فضاهای در Villaی خود احتیاج دارید و همه آن­ها را به مشاور یا طراح معمار خود انتقال دهید. در واقع شما طبق علاقه، سلیقه و سبک زندگی خود و خانوادتان تصمیم بگیرید که به چه نوع پلانی احتیاج دارید و کدام سبک با نیازهای شما تطابق بهتری دارد. در پلان باز تعداد دیوارها کاهش یافته و شفافیت فضا افزایش می­یابد، اما ممکن است ترجیح شما خانه­ای با اتاق­ها و فضاهای کاملا تفکیک شده باشد. در طراحی پلان ویلا محل قرار گیری و چگونگی طراحی آن بسیار مهم است.

در طراحی پلان ویلا بهتر است ورودی را در بخش جلویی Villa طراحی شود تا به محض دیدن ساختمان قابل تشخیص باشد و مقداری گشودگی و فرورفتگی برای ورودی در نظر گرفته شود تا حس دعوت کنندگی را بهتر به بیننده منتقل کند. ورودی نباید به صورت مستقیم به فضایی با کاربری مشخص باز شود پس باید بعد از ورودی، پیش فضایی در نظر گرفته شود. در طراحی پلان ابتدا بهترین منظره برای پذیرایی، نهار خوری اختصاص داشته می­شود. سپس از بهترین و پرکاربردترین فضاها مانند پذیرایی، نهارخوری، اتاق­خواب­ها و استفاده از نور جنوب برای آنها می­باشد. نورجنوب بهترین و موثرترین نور می­باشد در طراحی پلان ویلا نه تنها محل قرارگیری آشپزخانه بلکه چگونگی اتصال و ارتباط آن به سایر بخش­های خانه نیز مهم است..باد غالب منطقه Making Villa باید مورد بررسی قرار گیرد و تا حدامکان از قرارگیری سرویس­های بهداشتی و حمام در این جهت پرهیز کرد که بوی نامطبوع در فضا پخش نشود. بهترین بخش برای بالکن، راه پله و سرویس بهداشتی، بخش غربی است.

طراحی ویلا

طراحی پلان ویلا شرکت سازه و معماری آژیانه

طراحی پلان ویلا شرکت سازه و معماری آژیانهطراحی ویلا

طراحی پلان ویلا شرکت سازه و معماری آژیانهطراحی ویلا

 ۲_طراحی داخلی:

بخش اعظم عمر ما در فضاهای داخلی بناها سپری می شود. این فضاها باید محیطی را ایجاد کنند که پاسخگوی نیازهای اساسی ما باشند. می توان گفت کیفیت فضای داخلی از یک طرف تاثیر مستقیمی بر نحوه انجام فعالیت های ما در آن را دارد و از طرف دیگر نگرش، احوال ما را تحت تاثیر قرار می دهد. در طراحی داخلی، شاید یافتن یک الگوی عمومی برای آثار امروزی کار دشواری باشد. با این حال می توان طراحی داخلی امروزی را در دو گروه عمده مشاهده کرد: کلاسیک و مدرن

 

طراحی ویلا

طراحی داخلی ویلا شرکت سازه و معماری آژیانه

طراحی ویلا

طراحی داخلی ویلا شرکت سازه و معماری آژیانه

طراحی داخلی ویلا شرکت سازه و معماری آژیانهطراحی ویلا

۱-۲:طراحی داخلی مدرن:

در طراحی داخلی مدرن  هیچ ردپایی از مکان، زمان و باور و اعتقادات شخصی نیست. در سبک مدرن هیچ چیزی یه جز اصول زیبایی شناسی بصری مانند: تعادل، ایستایی، توازن، تناسب، ترکیب رنگ های چشم نواز در آن دیده نمی شود. در این سبک زیبایی ها در پشت تزیینات مخفی نمی شوند و جسارت، به روز بودن و لوکس بودن از نشانه های سبک مدرن است. در طراحی داخلی مدرن هیچ چیز مخفی وجود ندارد و برای وجود هر چیز یک دلیل محکم و منطقی و جزء ضروریات و الزامات زندگی وجود دارد و اثری از تجمل نیست. نورپردازی در سبک مدرن، دارای اشکال خاص و متفاوت و ظاهر آن ها به صورت مخفی بوده است.  استفاده از خطوط شکسته و رعایت نظم محسوس در طراحی ها از خصوصیت طراحی داخلی مدرن است. در دکوراتورهای مدرن هم نور مستقیمی دیده نمی شود و نورها همگی سفید هستند. رنگ، کاغذ دیواری و دیوارپوش ها در سبک های متفاوت و متنوع روی دیوارها بسیار دیده می شوند. از نشانه های طراحی داخلی مدرن در دیوارها طرح های ساده و یک دست و استفاده از رنگ های خنثی است. بخش مهمی که در طراحی داخلی مدرن مربوط می شود، پنجره ها هستند. هر چه اندازه و سایز پنجره ها در فضا بیشتر باشد این فضا به مدرنیته متمایل تر است، به صورتی که در بیشتر ویلاها دیوارهای شیشه ای میبینیم و نمای خارجی خانه را آن ها تشکیل می دهند. این پنجره ها را می توان با پرده های الکتریکی یا معمولی پوشاند. برای کف ها بهتر است کف لخت و بدون استفاده از فرش و زیرپایی باشد و از کف پوش های صنعتی و معمولی، سنگ های مرمرسفید یا سیاه و … استفاده شود. برای پوشاندن کف می توان از فرش های خاص (موهای بلند، پرزهای نرم و لطیف و تک رنگ) و متناسب با دکوراسیون استفاده کرد.

 

طراحی ویلا

طراحی داخلی مدرن ویلا شرکت سازه و معماری آژیانه

طراحی ویلا

طراحی داخلی ویلا شرکت سازه و معماری آژیانه

طراحی داخلی مدرن شرکت سازه و معماری آژیانهطراحی ویلا

 

 

۱-۲:طراحی داخلی ودکوراسیون کلاسیک یا نئو کلاسیک :

عموما روشنایی فضای داخلی ویلای کلاسیک بیش از ویلای مدرن و با استفاده از نور طبیعی و نور مصنوعی است. طراحی داخلی ویلاهای کلاسیک که با استفاده از سنگ های زیبا، دیوارهایی با ارتفاع بلند، ستون های بلند، پنجره های متقارن، مبلمان با شکوه و استیل، تزیینی از جمله، آینه های قدی، کاغذ دیواری، مجسمه ها و …. همچنین استفاده از رنگ های روشن مثل سفید، کرم در ویلای کلاسیک بسیار دیده می شود. در طراحی داخلی ویلا همه چیز در تقارن و نظم است وتعادل در تمامی قسمت های Villa دیده می شود. فرشها، مبلمان، تابلوهایی که بر روی دیوار قرار دارند، نقش و نگارهای سقف و دیوار همه در توازن و تعادل هستند. در طراحی داخلی کلاسیک معمولا از زاویه های تیز پرهیز می شود و خطوط بیشتر منحنی هستند به همین دلیل طراحی داخلی کلاسیک احساس آرامش را بهتر از مدرن القا می کند. در سبک کلاسیک بالشتک ها و مبلمان گرم و نرم به نظر می رسند و خطوط تیز ندارند. در طراحی داخلی کلاسیک از رنگ های خنثی از قبیل مشکی، سفید، قهوه ای، شیری، برنزی و طلایی استفاده می شود و این رنگ ها از لحاظ روانشناسی حس ظرافت، رسمیت، قابل اعتماد بودن و قدرت را دربرتنگیخته خواهد کرد. طرح های شطرنجی، راه راه و گلدار که در طراحی فضای داخل و خارج Villa از مشخصه ی سبک کلاسیک است و این طراح ها را در پرده ها، پارچه ی مبل و کوسن و پارکت میبینیم.

 

طراحی داخلی کلاسیک ویلا شرکت سازه و معماری آژیانه

 

طراحی داخلی کلاسیک ویلا شرکت سازه و معماری آژیانه

 

طراحی داخلی کلاسیک شرکت سازه و معماری آژیانه

 

 

۳:طراحی نمای ویلا:

Villa ساختمانی است برونگرا دارای فضاهای باز و نیمه باز، با بازشوهای بزرگی که در ارتباط نزدیک با محیط بیرون و طبیعت هستند. طراحی نمای ویلا ارتباط مستقیمی با طراحی حجمی دارد، هرچه حجم ساختمان متنوع تر باشد نمای آن جذاب تر می شود. طراحی نمای ویلا بر اساس اقلیم منطقه، که رنگ مصالح و جنس مصالح را مشخص می کند. همچنین طراحی نمای ویلا با توجه به بافت منطقه و اهمیت منظر، خط آسمان، توجه به مصالح و رنگ در طراحی انجام می شود. نورپردازی در طراحی نمای ویلا بسیار حائز اهمیت است. برای طراحی نمای ویلا مانند ساختمان های دیگر می توان به دو سبک طراحی نمای مدرن and طراحی نمای کلاسیک اشاره کرد. 

۱-۳-طراحی  نمای مدرن ویلا:

برای طراحی نمای ساختمان­های مدرن امروزه از ترکیب دو یا چند مصالح استفاده می­شود. همچنین در اغلب طراحی نمای مدرن ساختمان از طرح­های افقی و عمودی که به صورت منظم و یا بی­نظم هستند استفاده می­شود. نمای سنگی، سرامیک، کامپوزیت و بایرامیکس و شیشه­ای از پرطرفدارترین نماهای مدرن ساختمان است که یا توجه به اقلیم، مصالح اننتخاب می­شوند.

طراحی نمای مدرن ویلا شرکت سازه و معماری آژیانه

طراحی نمای مدرن ویلا شرکت سازه و معماری آژیانه

طراحی نمای مدرن  شرکت سازه و معماری آژیانه

 

۲-۳-طراحی نمای کلاسیک:

طراحی ویلا به سبک کلاسیک به عنوان سبکی شناسنامه دار که نشان از عظمت، اعتبار، شکوه دارد از و همواره نشان از جایگاه طبقاتی و اجتماعی افراد دارد. در طراحی ویلا به سبک کلاسیک، تنوع متریال ساختمانی نسبت به طراحی ویلای مدرن کمتر و بیشتر نمای سنگ برای طراحی ویلای کلاسیک می شود. ابزارها و مجسمه های سنگی، قوس و طاق ها، سراهی ها و … از نشانه ها و ویژگی های بارز سبک کلاسیک مطابق با ساختمان های قدیم یونان و ایران باستان می باشد. آب نماهای به کار رفته در طراحی ویلای کلاسیک به شیوه سنتی طراحی شده است. نورپردازی نمای ویلاهای کلاسیک خیلی مهم است و به زیبایی بصری آن بسیار کمک می کند. نمای کلاسیک یا رومی نمایی لوکس و اشرافی است و برای ساخت این نما از متریال مختلف نظیر تراورتن، مرمر و گرانیت و …. استفاده می­شود.

طراحی نمای کلاسیک شرکت سازه و معماری آژیانه

 

 

طراحی نمای کلاسیک شرکت سازه و معماری آژیانه

 

 

طراحی نمای کلاسیک شرکت سازه و معماری آژیانه

۴-طراحی محوطه ویلا:

در مرحله اول طراحی محوطه ویلا باید فهرست دقیقی از نیازها و خواسته­های خود و خانوادتان تهیه کنید و در آن فعالیت­هایی که انجام می­دهید مشخص کنید. مثلا زمین بازی بچه­ها، باغچه سبزیجات، زمین بستکبال، آلاچیق و استخر و ….

در طراحی محوطه ویلا باید به جهت تابش و وزش در طول روز و همچنین ماه­های مختلف سال توجه کنید. در نظر گرفتن شرایط اقلیمی در طراحی محوطه ویلا از اشتباهاتی است که انجام آن­ها می­تواند سبب ناکارآمدی و غیر قابل استفاده شدن فضاها شود.

در طراحی محوطه ویلا نقطه­ی کانونی داشته باشید، نقطه­ی کانونی هر عنصری است که در بدو ورود توجهات را به خود جلب می­کند. نقطه­ی کانونی در طراحی محوطه ویلا می­تواند یک مجسمه، یک درخت و یا گل خاص ویا آبنمای زیبا باشد.

در طراحی محوطه ویلا به جزییاتی مثل ترکیب رنگی کفسازی با انواع نورپردازی و چراغ­های به کاررفته توجه کنید.

طراحی ویلا شرکت سازه و معماری آژیانه

 

طراحی ویلا شرکت سازه و معماری آژیانه

۵- طراحی استخر ویلا:

استخرهای رو باز و کوچک تاثیر زیادی روی زیبایی نمای خارجی حیاط خانه­های ویلایی دارند و علاوه بر این استخر کوچک باعث می­شود تا محوطه حیاط ظاهری لوکس و جذاب پیدا کند. استخرهای کوچک در انواع طرح­های مختلف نظیر استخرها  عرض کم و استخرهای جعبه­ای کوچک و نیم دایره و مستطیل و …. طراحی می­شوند.

 

طراحی ویلا شرکت سازه و معماری آژیانه

 

طراحی ویلا شرکت سازه و معماری آژیانه

۷ مرحله برای ساخت ویلای شخصی شما :

شرکت آژیانه پرکوک، با سابقه طولانی مدت، طراحی ویلاها، و همچنین شناخت مناطق مختلف و مناسب برای طراحی می تواند ویلای شخصی شما را با متد روز انجام داده و شادی و آسایش شما را فراهم آورد.

در اینجا ۷ گام مؤثر برای طراحی ویلا شخصی شما وجود دارد و پیشنهاد می شود:

پیداکردن یک ویلا در منطقه

ابتدا باید در منطقه ای که یک قصد طراحی ویلا و ساخت آن را دارید، یک ویلا را شناسایی کرده، جزئیات را بررسی کرده و بعد از آن اقدام به طراحی کرد.معمولا” ویلاهای ساخته شده در یک منطقه از قبل، تمامی نیازهای کارها را انجام داده است.شما می توانید از مالک ویلا، اطلاعات خوبی راجع به نحوه ساخت ویلای خودش، اطلاعت منطقه و بسیاری از موارد را پرسوجو نمایید.حتی می توانید ویلایی را در منطقه پیدا کنید و آن ویلا را بازسازی نمایید، این کار باعث هدر رفت هزینه های شما خواهد شد.

طراحی ویلا

آشنا شدن با منطقه :

موقعیت مکانی مهمترین جنبه در هنگام انتخاب ویلا است. شما می خواهید وقت زیادی را در آنجا بگذرانید و آن را به اقشار مختلفی که نمی شناسید اجاره دهید، بنابراین مهم است که تعدادی از المان ها را در نظر بگیرید، شما آن را خیلی دور از یک روستا نمی خواهید یا ممکن است خیلی نزدیک به یک مرکز توریستی نباشد. با منطقه آشنا شوید و رازهای محلی آن را بیابید،این کار باعث زیاد اوقات خوبی را در ویلا بگذرانید و ارزش مهمی را برای میهمانان شما فراهم می آورد.پیدا کردن منطقه مناسب برای طراحی ویلای شخصی خودتان را به شرکت آژیانه بسپارید.#مهم بودن منطقه مناسب در طراحی ویلا

 

طراحی ویلا

دوست داشتن:

اولین قانون در طراحی ویلا، نوسازی و سپس کار کردن ویلا این است که اگر آن را دوست داشته باشید، احتمال دارد افراد دیگری نیز آن را دوست بدارند. در مورد نیازهای مهمان خود وسواس نکنید … بر روی یک طرح و سبکی که شما را خوشحال می کند، متمرکز شوید و مکانی را تهیه کنید که دوست دارید در آنجا بمانید، که به نوبه خود برای دیگران جذاب خواهد بود.

طراحی ویلا

روی آن خرج کنید:

در تمام طول راه گزینه هایی برای ایجاد نوسازی یا کیفیت تزئین وجود دارد. اغلب، انتخاب ارزان تر (گرمایش ، سرمایش ، مکانیک استخر و غیره) می تواند مؤثر باشد. مراقب باشید که در دام کلاهبرداران نیوفتید. باشید. نوسازی، تعمیر و… کار دشواری است. بنابراین مطمئن باشید که با تهیه کنندگان و مواد باکیفیت کار می کنید.شرکت آژیانه می تواند در بازسازی و تعمیر ویلا با بهترین کیفیت به شما کمک نماید.

تنها کار نکنید:

حتی اگر شما یک معمار واجد شرایط، لوله کش، برقکار، نقاش و طراح داخلی در خانه باشید، بازهم به کمک نیاز خواهید داشت. مطمئن باشید که شما یک تیم متخصص  دارید، تیم آژیانه تمامی نیازهای شما در طراحی ویلا خود لحاظ خواهد کرد.

برای اجاره ویلای خوتان را به نمایندگان بسپارید:

انتخاب شرکای مناسب برای اجاره ویلا بسیار مهم است. ایجاد وب سایت و تعریف زبانی می تواند مؤثر نباشد. به دنبال متخصصان منطقه خود باشید و به جای تلاش برای همه جا بودن ، روی تعداد معدود نمایندگان خود متمرکز شوید. یک زن و شوهر از نمایندگان پرشور قادر به پر کردن ویلا شما در هر فصل هستند.طراحی ویلا و نمایندگی ویلای شما توسط شرکت آژیانه پرکوک.

طراحی ویلا

گذراندن اوقاتی خوش:

فراموش نکنید که بعد از این همه تلاش ، نکته این است که اوقات خوبی را داشته باشید و از ویلای خودتان و چشم انداز مناظر استفاده کنید.حتما برای لذت بردن از ویلایتان وقت بگذارید!

en_USEnglish