loader image

الهندسة المبيعات

نقش فروش و الهندسة المبيعات به صورت فزاینده ای به صورت تحلیلی در آمده و به عنوان مولفه ی اصلی برنامه ریزی مدیریت ارشد در بازارهای تجاری تبدیل شده است. هنوز هم استراتژی فروش به عنوان موضوع تحت تحقیق در عرصه بازایابی B2B است با توجه به اینکه، این رویکرد تاثیر زیادی در موفقیت کسب و کار دارد اما تحقیقات کمی در زمینه پیاده سازی مؤثر آن و مکانیزم های چگونگی کاربرد مؤثر استراتژی فروش وجود دارد.

در مورد پروژه های ساختمانی، استراتژی ها و روش های متعدد فروش، مشکلات پیش روی آنها و بطور کلی الهندسة المبيعات پروژه های ملکی و ساختمانی مطالب بسیار متنوعی مطرح می شود. بطور خلاصه می توان گفت الهندسة المبيعات یک فرآیند است که برخلاف اینکه در افکار عمومی بیشتر به عنوان تکنیک های فروش نمودار می شود، از تحقیقات بازار و امکان سنجی پروژه شروع و با طراحی و معماری پروژه و همینطور تدوین برنامه بازاریابی، گسترش پیدا می کند و پس از آن با قیمت گذاری و پیش فروش و در نهایت با تحویل و مدیریت بهره برداری پروژه تداوم می یابد و افق دید آن برخلاف فروش که در بسیاری موارد به پروژه نگاهی مقطعی دارد، یک افق دو سویه و بلند مدت است.

الهندسة المبيعات

مهندسی فروش و بازاریابی املاک

در الهندسة المبيعات پیش از آنکه در مورد سبک معماری، محل پروژه، کیفیت و برندهای مورد استفاده در پروژه سوال بپرسیم، لازم است تحقیقات بازار بر روی مخاطبان آتی پروژه انجام شود سپس با اطلاعات بدست آمده در مورد بازار هدف به سوالات بالا پاسخ داده خواهد شد.

در فروش، پروژه ای در دست داریم که قرار است بر اساس نقاط قوت و ضعف آن با توجه به آنچه که مشتری درخواست دارد، معامله صورت پذیرد. حتی در بعضی شرایط نوع نیاز مشتری مد نظر قرار نمی گیرد و آنچه در عمل اتفاق می افتد یافتن مشتری ای است که متقاعد شود هزینه واحد مورد نظر را بپردازد و آن را بخرد بدون توجه به این مطلب که این معامله تا چه اندازه می تواند نیاز مشتری را برآورده کند؛ در واقع بجای اینکه برای مشتری یک واحد مناسب پیدا کنیم، برای واحد مورد نظر مشتری پیدا می کنیم. به عبارتی دیگر تاریخ مصرف آن مثال معروف بازاریابی سرآمده است که بیان می کند “یک فروشنده خوب باید بتواند یک فریزر را به یک اسکیمو بفروشد” در حالی که بنابر شرایطی که یک اسکیمو در آن زندگی می کند اصلا نیازی به فریزر یا وسایل سرمایشی ندارد. سوال مهم این است که آیا فروش یک کالا به کسی که آن را نیاز ندارد( فروش فریزر به اسکیمو) با توجه به هزینه ها و منابعی که از پرسنل و سازمان صرف می کند بازهم در دراز مدت به صرفه و اقتصادی است؟ آیا سازمان با این رویکرد از قدرت رقابت بیشتری برخوردار خواهد بود؟ و آیا اینکه راه حل های بهتری هم وجود دارد؟

الهندسة المبيعات

مهندسی فروش و بازاریابی املاک

مهندسی فروش و بازاریابی املاک

همانطور كه از ٢ كلمه بالا معني مي شود، مهندس به معناي “متخصص” و مهندسي فروش به معناي فروش تخصصي ميباشد. درواقع مهندس فروش شخصي است كه بصورت علمي نسبت به انجام فرايند فروش از فروش يك محصول گرفته تا فروش خدمات تخصص داشته باشد. به جديت ميتوان گفت كه در بازار رقابتي فعلي تخصص در فروش مهم ترين معضل توليدكنندگان كالا يا ارائه دهندگان خدمات محسوب مي شود چرا كه در گذشته بدليل اينكه اغلب مردم معيشتي ساده داشتند خدمات محدود و انگشت شماري قابل فروش بود و اغلب توليدكنندگان و خدمات دهندگان رقيبي در ارائه محصول خود نداشتند و فرآيند فروش امري بسيار ساده بشمار مي رفت.
بعنوان مثال شما زمانيكه قصد خريد يك تلويزيون را داشتيد تنها انتخاب شما خريد از يك يا نهايتا ٢ برند توليد كننده تلويزيون بود اما امروزه با توجه به گسترش جمعيت و تبديل شدن زندگي هاي ساده گذشته به زندگي هاي مدرن امروزي هم رقابت در ميان ارائه دهندگان كالا و خدمات بيشتر شده هم گزينه هاي خريد براي مردم افزون شده تا جاييكه شما حتي براي خريد يك آدامس صدها گزينه براي انتخاب داريد كه انتخاب ميان آنها هميشه با توجه به كيفيت يا قيمت آن كالا سنجيده نمي شود و يكي از گزينه هايي كه در انتخاب شما تاثير مستقيم دارد فرآيند فروش آن كالا يا خدمت است

 

الهندسة المبيعات

املاک

الهندسة المبيعات

املاک

جهت اطلاعات بیشتر با شماره های ۰۹۱۲۰۴۱۴۵۳۷ یا ۰۲۱۲۲۷۰۷۹۰۴ تماس بگیرید.

arArabic