مهندسی فروش

امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی ، رقابت برای فروش ، در عرصه ساخت و ساز ، شکل بسیار پیچیده تری به خود گرفته است. اهمیت تبلیغات و استراتژی های تبلیغاتی روز به روز بیش تر و پیچیده تر شده و با تاکید بر برندینگ و بازاریابی محتوا پیش می رود. این پیچیدگی ها سبب می شود که برای رویارویی با شرایط پدید آمده ، استراتژی جامع و همه جانبه ای برای بازاریابی در عرصه فروش به کار گرفته شود.

مهندسی بازاریابی و فروش

مهندسی بازاریابی و فروش ، عرصه ای بسیار فراگیر و حساس بوده و می بایست به صورت حرفه ای با موجود بودن مطالعات پایه در عرصه صنعت ساخت و در عین حال داشتن مهارت های پایه ای بازاریابی و مارکتینگ به شکلی حرفه ای صورت گیرد.

طبعا در عرصه فروش می بایست مطالعات مارکتینگ و نیاز بازار با توجه به شرایط اقتصادی جامعه به صورت دقیق مورد مطالعه قرار گیرد. به عنوان مثال هنگامی که کالایی ، برای هدف خاصی تولید و به بازار فرستاده می شود ، می بایست نحوه عرضه آن به شکلی دقیق و به صورتی که بیش ترین جذب مشتری صورت گیرد ، مورد مطالعه واقع شود . در این حالت ، بحث مهندسی فروش مطرح می شود.

در واقع باید دقت کرد که هر محصول برای عرضه به مشتری باید ویژگی های مورد نیاز را داشته باشد ، لذا در مواردی که کالا باید با توجه به نیازهای مشتری تولید گردد نیز با مفهوم مهندسی فروش رو به رو خواهیم بود.

مهندسی فروش ساختمان

مهندسی بازاریابی و فروش در صنعت ساختمان

امروزه اهمیت صنعت ساختمان در اقتصاد جهانی و تاثیر آن بر زندگی روزمره مردم بر کسی پوشیده نیست. پیشرفت های روز به روز و تکنولوژی در صنعت ساخت علاوه بر پیچیده کردن این صنعت ، سبب رقابتی تر شدن بازار نیز شده است. در همین جهت ، شناسایی تقاضا و نیاز بازار از یک سو و عرضه محصول مورد تقاضا از سوی دیگر سبب شده است که در عرصه بازار امروز ، نیاز به یک تیم متخصص و مجرب برای فعالیت در این زمینه احساس گردد. از جمله مواردی که باید در این زمینه مورد مطالعه قرار گیرند عبارتند از :

  • بحث های پیچیده ی اقتصاد مهندسی و مدیریت مالی
  • مسائل مربوط به تبلیغات ، تحقیقات بازار، اطلاع رسانی، ترویج و فروش
  • تحلیل رقبا، مذاکره، ایجاد مزیت نسبی و افزایش سهم بازار
  • مسائل مربوط به حوزه های فنی مهندسی، معماری و اجرای پروژه ها

در پروسه مهندسی فروش و بازاریابی صنعت ساختمان می بایست از کلی ترین تا جزئی ترین موارد در این عرصه به شکلی تخصصی و کاملا آگاهانه مورد بررسی قرار گیرند. لذا مهندسی فروش ، کاری بلند مدت بوده که می بایست با داشتن استراتژی منسجم طرح ریزی گردد. این پروسه در صورت درست انجام شدن ، موفقیت فروش و عرضه و حصول بیش ترین سود را به همراه خواهد داشت.