طراحی مجتمع مسکونی

طراحی مجتمع مسکونی

 

طراحی مجتمع  مسکونی ،شامل طراحی نما و طراحی داخلی میباشد. طراحی نما و طراحی داخلی به سه سبک انجام میشود. این سه قسم عبارتند از کلاسیک، مدرن و مینیمال.

نیاز به ایده برای طراحی مجتمع مسکونی و از سوی دیگر هماهنگی طراحی معماری با طراحی سازه ای و رعایت نمودن قواعد تخصیص فضاها، سبب شده است که وجود یک تیم متخصص و مجرب در طراحی ساختمان مسکونی، احساس گردد.

در این راستا، تیم تخصصی طراحی معماری آژیانه با بیش از یک دهه سابقه موفق، در زمینه انجام این نوع طراحی معماری با تکیه بر دانش روز معماری و در نظر گرفتن ضوابط طراحی مجتمع مسکونی فعالیت دارد.از ضوابط طراحی مجتمع مسکونی درنظر گرفتن نمای پایدار و سبز در نما میباشد.

 

طراحی نمای ساختمان

در حقیقت طراحی نما ( Facade Design ) را می توان جزء تخصصی ترین خدمات در طراحی  دانست. می توان گفت طراحی نما در هر ساختمانی اهمیت فوق العاده ای دارد.اولین جز از سایت پلان مجتمع مسکونی که در معرض دید قرار گرفته و در ایجاد ذهنیت اولیه به کسی که به ساختمان وارد می شود نما بوده و بسیار موثر خواهد بود.از این رو یکی از نکات مهم در طراحی انجام مطالعات طراحی مجتمع مسکونی میباشد.در این مطالعات با توجه به ویژگی های سایت پلان مجتمع مسکونی، یکی از انواع مجتمع مسکونی انتخاب میشود.

امروزه ، با توجه به رقابت بازار مسکن و سلیقه خاص کارفرمایان ، طراحی نما به صورت تخصصی با توجه به ضوابط طراحی  و همچنین معیار های طراحی نما امری ضروری است. تجربه های مختلف ما ، در طراحی نما ، حاکی از آن است که طراحی نمای ساختمان، در صورت خلاقانه بودن، می تواند تاثیری فوق العاده در ذهن بیننده ایجاد نماید. در همین راستا ، گروه تخصصی معماری آژیانه ، با استفاده از توانایی بالای تیم هنری و تیم طراحی – مهندسی تخصصی ، آشنا با طراحی معماری مدرن و روز جهان و به کارگیری دانش روز طراحی معماری، سوابق موفق متعددی را در طراحی نما در کارنامه خود دارد.

 

نمای مجتمع مسکونی پارسیان واقع در نیاوران

 

طراحی داخلی ساختمان

طراحی داخلی ساختمان (Interior Design) ، امروزه از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. این اهمیت در حدی است که طراحی داخلی ، حتی امروزه به عنوان یک رشته دانشگاهی نیز مطرح شده و در جوامع امروزی به عنوان یک شغل از آن یاد می شود. با این حال ، بسیاری هنوز طراحی داخلی ساختمان را ، تنها از جنبه هنر و خلاقیت می بینند.ایجاد محیطی مناسب با توجه به کاربری آن و ویژگی افراد موجود در آن از وظایف طراح میباشد.

از نظر روانشناسی در طراحی داخلی نوع المان های محیط پیرامونی، رنگ، نور و خیلی موارد دیگر تاثیر مستقیمی بر روی حالات روحی اشخاص دارد.گاهی به علت چیدمان نادرست و یا استفاده ی نامناسب از رنگ، فرد با ورود در فضا احساس خستگی میکند.

نکته مهم در طراحی داخلی ساختمان، بهینه سازی آن و انجام آن به صورتی است که از کلیه فضاها به صورت اصولی استفاده گردد. به علاوه، استفاده از مصالح طبیعی که حس طبیعت را به انسان منتقل می کند در الویت قرار دارد.امروزه با کوچک شدن فضاها در ساختمان ها،نیاز به بررسی و دقت بیشتر در طراحی داخلی بیش تر احساس می گردد. در همین راستا ، تیم طراحی معماری آژیانه ، با انجام بهینه طراحی داخلی ساختمان ، در راستای آمیختن خلاقیت و زیبایی با طراحی داخلی ، در این عرصه به صورت حرفه ای فعالیت دارد.

طراحی مجتمع مسکونی - طراحی داخلی