مجتمع مسکونی

گروه سازه و معماری آژیانه پرکوک (حسن طاهری و شکوفه ظاهری (T&Z) )،با سالها تجربه در طراحی و ساخت مجتمع های مسکونی، متناسب با بودجه کارفرمایان محترم

لوگوی t&z

 • خدمات : 
  • مشاوره، طراحی معماری و ساخت مجتمع مسکونی از ۰ تا ۱۰۰ پروژه
  • طراحی سازه و بهینه سازی سازه
  • طراحی تأسیسات الکتریکی و مکانیکی
  • آنالیز قیمت تمام شده ساخت و بهینه سازی اقتصادی پروژه متناسب با بودجه کارفرما

 

 • محصولات تولیدی مجموعه :
  • تأمین دیوارهای سبک، سوپر عایق ایران وال و حیات وال (محصولات تولیدی مجموعه)
  • تأمین قالب های سقف سازه ای وافل ایزی اسلب
  • نمای GFRC

طراحی مجتمع مسکونی

طراحی مجتمع مسکونی

یکی از دغدغه های مهم بزرگ معماران ، جان بخشی به زندگی صنعتی انسان امروز می باشد . با پیشرفت علم و تکنولوژی ، طراحی فضای زیست هر انسان ، هماهنگ با شرایط اقلیمی ، اجتماعی ، سیاسی و اقتصادی در ضمن تبعیت از الگویی که به ساکنان احساس ارزشمندی ، راحتی و آسایش عرضه نماید ؛ وظیفه اصلی طراحان به شمار می رود. ما نیازمند خلق فضاهایی هستیم که نوآورانه و کارآمد باشد .طراحی مجمتمع مسکونی شامل طراحی فضاهای داخلی ، نما ، بام و … می‌شود که طراحی ها اغلب از سه روش کلاسیک، مدرن و یا مینیمال پیروی می‌کنند.در این راستا تیم تخصصی طراحی معماری آژیانه ، با بیش از یک دهه سابقه ی موفق در زمینه طراحی و اجرای ساختمان های مسکونی ، با تکیه بر دانش روز و در نظر گرفتن سلایق متفاوت کارفرمایان و ضوابط طراحی در این زمینه فعالیت دارد.

از این‌ رو بحث ایده‌ پردازی به میان می‌آید که در کنار آن مباحث سازه‌ای ، استفاده مناسب از متریال‌ها به وجود یک تیم متخصص و مجرب در طراحی ساختمان مسکونی ، نیاز دارد . از ضوابط طراحی مجتمع  مسکونی می‌توان به نمای پایدار و سبز در نما، بام‌ سبز و …  اشاره نمود که مزیت‌های آن علاوه بر بهبود کیفیت هوا در مجاورت مناطق سبز و خنک کنندگی آن ، رنگ سبز در یک منطقه شهری نیز تاثیر بسزایی در سلامت ، بهبودی و توانایی مدیریت استرس دارد.در این راستا، تیم تخصصی طراحی معماری آژیانه با بیش از یک دهه سابقه موفق، در زمینه انجام این نوع طراحی معماری با تکیه بر دانش روز معماری و در نظر گرفتن ضوابط طراحی مجتمع مسکونی فعالیت دارد.

طراحی نمای ساختمان

در حقیقت طراحی نما ( Facade Design ) را می توان به عنوان یکی از تخصصی ترین خدمات در طراحی  دانست . طراحی نما در هر ساختمان از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است . اولین قسمت از سایت پلان مجتمع مسکونی که در معرض دید قرار میگیرد و در ایجاد ذهنیت اولیه به کسی که به ساختمان وارد می شود بسیار موثر خواهد بود؛ نما می باشد . از این رو یکی از نکات مهم در طراحی ، انجام مطالعات طراحی مجتمع مسکونی میباشد .امروزه ، با توجه به رقابت بازار مسکن و سلیقه خاص کارفرمایان ، طراحی نما به صورت تخصصی با توجه به ضوابط طراحی  و همچنین معیار های طراحی نما امری ضروری است . تجربه های مختلف ما ، در طراحی نما ، حاکی از آن است که طراحی نمای ساختمان، در صورت خلاقانه بودن ، می تواند تاثیری فوق العاده در ذهن بیننده ایجاد نماید .

در همین راستا ، گروه تخصصی معماری آژیانه ، با استفاده از توانایی بالای تیم هنری طراحی – مهندسی تخصصی ، با به کارگیری دانش روز طراحی معماری ، در کارنامه خود نمونه های موفق متعددی را در زمینه طراحی نما دارد .

طراحی داخلی ساختمان

طراحی داخلی ساختمان (Interior Design) ، امروزه از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. این اهمیت در حدی است که طراحی داخلی پس از مدت ها به عنوان یک رشته دانشگاهی نیز مطرح شد و در جامعه ی امروز می تواند به عنوان یک شغل محسوب شود .با این حال ، بسیاری هنوز طراحی داخلی ساختمان را ، تنها از جنبه هنر و خلاقیت می بینند . ایجاد محیطی مناسب و صمیمی و توجه به ابعاد اجتماعی ، فرهنگی ، کاربری فضا و ویژگی افراد ساکن در آن از وظایف طراح میباشد.

از نظر روانشناسی در طراحی داخلی نوع المان های محیط پیرامون ، رنگ ، نور ، چیدمان ، متریال و … تاثیر مستقیمی بر روی حالات روحی اشخاص دارد . گاهی به علت چیدمان نادرست و یا استفاده ی نامناسب از رنگ ، فرد با ورود در فضا احساس خستگی می‌کند .نکته مهم در طراحی داخلی ساختمان ، بهینه سازی آن و انجامش به صورتی است که از کلیه فضاها به صورت اصولی استفاده گردد . به علاوه ، استفاده از مصالح طبیعی که حس تعامل مستقیم با طبیعت را به انسان منتقل می کند در الویت قرار دارد .امروزه با کوچک شدن فضاها در ساختمان ها ، نیاز به بررسی و دقت بیشتر در طراحی داخلی بیش تر احساس می گردد.در همین راستا ، تیم طراحی معماری آژیانه ، با انجام بهینه طراحی داخلی ساختمان ، در راستای آمیختن خلاقیت و زیبایی با طراحی داخلی ، در این عرصه به صورت حرفه ای فعالیت دارد.

برای مشاهده نمونه کارهای مجتمع مسکونی ما به لینک های زیر مراجعه نمایید.

مجتمع تجاری مسکونی دیباجی