برج ویلای حس زندگی
اینجا کلیک کنید
برج ویلای حس زندگی
اینجا کلیک کنید
قبل
بعدی

نمونه کارها

مکان
نیاوران، تهران
کارفرما
خصوصی
درباره پروژه:

طراحی برج مجتمع مسکونی واداری نیاوران در تهران با الهام از معماری والمانهای سنتی کلاسیک ایرانی  توسط گروه سازه ومعماری آژیانه پرکوک(حسن طاهری وشکوفه ظاهری) (T&Z) طراحی شده است.هدف اصلی این طرح نشان دادن شکوه معماری کلاسیک ایرانی والمانهای کلاسیک ایرانی می باشد.این طرح مقایسه معماری کلاسیک وارداتی(معماری رومی) را با معماری کلاسیک ایرانی نشان می دهد.در طراحی نما از الگوهای سنتی استفاده شده است. بدین منظور فرم کلی مجتمع (کانسپ) از یکی از چند بنای برجسته تاریخی  الهام گرفته شده است.

به طور مثال خانه طباطبایی ها یک نمونۀ کامل از سبک معماری ایرانی را نشان می‌­دهد  طراحی مجتمع  تمام ویژگی­‌های معماری خانه­‌های مسـکونی ایرانی را دارد به لطف معماری منحصر به فرد خانه، تمامی جزییات و المان های مجتمع از جمله پنجره های مشبک سنتی آن  نمادی از ساختار خانه طباطبایی ها و معماری سنتی می باشد .

استفاده از قوسهای ایرانی واسلامی در فضاهای داخلی و نما حال و هوای نوستالژیک خانه های مرکز ایران به ویژه خانه های کویری را دارد. فضایی آکنده از احساس اصیل بودن، به سادگی می توانید برای داشتن فضایی با این اوصاف از سبک کلاسیک کمک بگیرید. یک دست مبلمان کلاسیک و یک فرش اصیل زیر طاقی از اصالت محض همان چیزی است که شما را به گذشته های دور خواهد برد وتجلی شکوه وعظمت را درذهن جاری می سازد.

طاق پنجره ها یا همان سه دری و پنج دری های قدیمی نیز می توانند در خانه ی ما جای باز کنند فقط کافی است ، کنج دنج شهر خانه مان باشد. مجتمعی در شمال تهران با زیبایی های معماری ایرانی، که می تواند فضای نوستالژیک و اصیل ایرانی را در شهری که سرتاسر پر از خانه ها  و فروشگاه مدرن است بنا کند.

اشتراک گذاری:

[addthis tool="addthis_inline_share_toolbox_xwpc"]