Revolution Slider Error: Slider with alias vila not found.
Maybe you mean: 'borj20' or 'hptel' or 'bazsazi' or 'gardeshgari' or 'maskuni' or 'safeh56'

گروه سازه و معماری آژیانه پرکوک (حسن طاهری و شکوفه ظاهری (T&Z) )،با سالها تجربه در طراحی و ساخت ویلای اختصاصی، متناسب با بودجه کارفرمایان محترم

لوگوی t&z

 • خدمات : 
  • مشاوره، طراحی معماری و ساخت ویلا از ۰ تا ۱۰۰ پروژه
  • طراحی سازه و بهینه سازی سازه
  • طراحی تأسیسات الکتریکی و مکانیکی
  • آنالیز قیمت تمام شده ساخت و بهینه سازی اقتصادی پروژه متناسب با بودجه کارفرما

 

 • محصولات تولیدی مجموعه :
  • تأمین دیوارهای سبک، سوپر عایق ایران وال و حیات وال (محصولات تولیدی مجموعه)
  • تأمین قالب های سقف سازه ای وافل ایزی اسلب
  • نمای GFRC

طراحی ویلا

ویلا مکانی است برای آرامش و استراحت به دور از استرس های شهری به همین دلیل طراحی و ساخت ویلا ، طراحی نما و دکوراسیون در ویلا  و محوطه سازی ویلا برای رسیدن به این آرامش بسیار حائز اهمیت است.ویلاها معمولا به ویلای جنگلی، ویلای ساحلی ،ویلای کوهستانی و…تقسیم بندی می شوند. این بخش به طور تخصصی به طراحی داخلی ویلا، طراحی ویلا و باغ، طراحی ویلای دوبلکس، طراحی ویلای ساختمانی، طراحی ویلای کوچک، طراحی ویلای مدرن و نمونه های متفاوت به اجرا رسیده با انواع متریال را به نمایش گذاشته است.ویلاها معمولا  درایران به سبک طراحی مدرن،طراحی کلاسیک طراحی و اجرا می شوند.طراحی ویلا مدرن و کلاسیک، را با طرح های متون و زیبا به آژیانه پرکوک بسپارید.

مطالب جذاب طراحی ویلا در سایت خانه ایرانی

 

 

برای عملیاتی شدن یک پروژه چون طراحی و ساخت ویلا ، در کنار مطالعه ایده پرداختن به اصول اولیه طراحی از جمله نورپردازی، هندسه، حذف حجم ها یا سطوح و خطوط، تناسبات به کاررفته، ریتم و تکرار موجود در بنا، از اهمیت بالایی برخوردار است.  از نمونه طراحی ویلا ما بازدید نمایید.

یک ویلای خوب باید با طبیعت اطراف خود همراهی کند و همیشه با آغوشی باز از ساکنین خود استقبال کرده و برای آنها خاطره ساز باشد.

از نکات مهم در طراحی و ساخت ویلا که همواره باید مورد توجه قرار گیرد آشنایی با محیط و شرایط اقلیمی آن، جهت و شدت وزش باد، زاویه تابش خورشید، نوع بافت شهرسازی، آشنایی با قوانین وضع شده توسط شهرداری جهت طراحی و ساخت ویلا و تعداد کاربران ویلا می باشد.

 

سبک طراحی و ساخت ویلای مدرن چیست؟

سبک مدرن در طراحی ویلا از محبوبیت طولانی ای برخوردار است.چرا که این سبک علاوه بر شیک بودن فضایی گرم و دلنشین را ایجاد میکند. این سبک کاملا منظم است و در آن از شلوغ کاری و بی نظمی خبری نیست. مبلمان ساده، رنگ های متناسب، تقارن در طراحی و …  همه و همه از ویژگی های این سبک میباشند. اگر شما به زندگی در خانه های ساده و به روز علاقه مندید احتمالا طراحی ویلای مدرن توجه شما را به خود جلب خواهد کرد.

در طراحی دکوراسیون ویلا باید به مواردی زیر توجه کنیم :

 • در ویلاهای که با ساده نمایی طراحی شده اند و رنگ سفیدی دارند می توان آرامش را لمس کرد البته وجود نرده های منظم در خط های افقی می تواند جذابیت و آرامش را چندین برابر کند.
 • وجود یک شیب تپه روبروی ویلا می تواند سبب شود که از فضای شهری دور باشید و در حالت راحت قرار بگیرید.
 • وجود خط های افقی که در فضا تکرار می شوند و دوری از تزئینات بیهوده و معمولا به رنگ سفید می تواند نشانی از یک طراحی ویلای مدرن باشد.
 • در ساختمان ها و فضا باید هماهنگی خطوط دیده شود . در طراحی و ساخت ویلا و دکوراسیون ویلا هایی که خطوط در سقف خانه و درختان و… تکرار می شود گویی این طراحی نیز نشانی از طبیعت است.

در برخی از طراحی دکوراسیون ویلا می بینیم که در اطراف ساختمان ترکیب سنگ ، آب و دید بازی وجود دارد که این موارد احساس حضور در طبیعت را تداعی می نماید.

در طراحی برخی از دکوراسیون ویلا از دیوارهای تمام شیشه ای استفاده می شود که البته به دلیل فرهنگ و رسومات ایرانیان کمتر از این شیوه استفاده می کنند.

یکی از مواردی که در طراحی دکوراسیون ویلا می تواند نشانی از مدرن بودن باشد شیشه است،می توان در بیرون ویا داخل ویلا از ترکیب شیشه و آب در کنار تکه های سنگ و چمن استفاده کرد. ویلاهای به میزان زیاد از شیشه استفاده می کنند و گویی بین داخل ویلا و فضای بیرونی دیواری وجود ندارد.

برخی از ویلاها نیز سبک های کلاسیک دارند. از سقف های شیروانی استفاده می کنند که البته این گونه سقف ها از گذشته تا کنون فضایی روستایی و مرطوب را تداعی می کنند.

برای اینکه بتوان فضای مدرنی را ایجاد کرد می توان در کنار آب و طبیعت از بتن و سیمان استفاده نمود.

در طراحی نما، خطوط نقش مهمی را بازی میکنند. طراحی نما ویلاها و ساختمان ها با توجه به فضای اطراف، تعداد طبقات و مسایل دیگری وابسته است. بنابراین نمی توانید عکس یک ویلا را ببینید و بدون توجه به نکات مهم دیگر دست به طراحی نمای ویلای خود بزنید! در اینجا نمونه هایی از طراحی های مدرن ویلا را در اختیار شما قرار میدهیم. این ویلاها کاملا آگاهانه و با توجه به اصول معماری طراحی شده اند. به همین دلیل هم هر بیننده ای از دیدن انها احساس لذت می کند. هماهنگی نور،  متریال و حجم می تواند تعریف جالبی از یک نمای مدرن باشد.

 

مقاله طراحی ویلای شرکت آژیانه پرکوک

مقاله طراحی ویلا شرکت آژیانه

 

همانطور که در تصاویر مشاهده می کنید، چه روی نما و چه فضاهای داخلی، از دو متریال بتن اکسپوز و چوب بهره گرفته شده است. که البته عبارت مشتقات چوب صحیح تر به نظر می رسد. ترکیبی از دو متریال با طبع سرد و گرم. از طرف نکته قابل توجه، حجم این ویلا است. فضاسازی هایی که بوسیله باکس ها ایجاد شده است. از یک جهت وقتی به ویلا نگاه می کنیم، باکس های بتنی عقب و جلو را می بینیم. اما از محوطه درونی ویلا، یک نمای شیشه ای مسطح دو طبقه قابل مشاهده است. در واقع همانند تمامی ویلاهایی که دیده اید و دیده ایم، نمای داخلی با شیشه کار شده است تا حداکثر زاویه دید به محوطه را در اختیار قرار دهد. نکته جالب، مسطح بودن بخش از نما است. در حالی که در سمت دیگر، نما دارای بازی است.

خطوط افقی تکرارشونده در فضا، رنگ سفید غالب و دوری از تزئینات به معنای واقعی یک طراحی مدرن را ارائه داده است.

در این ویلا نیز شبیه به چند مورد قبل از شیشه به مقدار زیاد استفاده شده. گویی هیچ دیواری بین فضای داخلی و حریم بیرون از خانه وجود ندارد.

طراحی و ساخت ویلا در گروه آژیانه

یکی از فعالیت های گروه تخصصی آژیانه ، طراحی و ساخت ویلا میباشد. طراحی و ساخت ویلا با توجه به روانشناسی محیط و رنگ با دقیق ترین متدهای طراحی روز دنیا انجام میپذیرد .لذا یکی از رویکرد های اصلی این گروه تلفیق نظریه های علمی با روشهای عملی است. برای بسط موضوع در ادامه به بررسی نمونه های ساخته شده می پردازیم. گروه معماری آژیانه با طراحی های عربی لوکس برای نقاط توریستی کشورهای حاشیه خلیج فارس نظیر ویلا د

ر عراق ، ویلا در قطر ، ویلا در امارات ، ویلا در سوریه و کویت ، ویلا در باکو و گرجستان در تمام این منطقه فعالیت میکند.

 

طراحی نمای ویلا

نمای ویلا با استفاده از متریال های مناسب موجود در منطقه با در نظر گرفتن دوام و زیبایی و قیمت مناسب انتخاب می گردد. جنس متریال غالب در طراحی اکثر نماهای ویلا سیمان ساده رنگ شده می باشد. استفاده ترکیبی از سنگ های کوهی یا تراورتن یا آنتیک یا آجر نما یا ترموود در کنار سیمان جذابیتی بصری ویژه به نمای ویلا خواهد داد.

توجه به استحکام متریال استفاده شده و وزن تمام شده هر متریال و نحوه اتصال آن به سازه و قیمت تمام شده از موارد کلیدی برای طراحی نمای ویلا می باشد. ایده آل نمایی ساده ، کم هزینه ، مستحکم و زیبا می باشد. مواردی از قبیل نور پردازی نما و محوطه و یا حفاظ های امنیتی برای پنجره ها نیز در این مرحله طراحی می گردد .

در نهایت نقشه فاز ۲ نما (نقشه اجرایی نما) با جزئیات کامل ترسیم گردیده و همراه با آلبوم عکس های ۳ بعدی نما تهیه می گردد.

برخی از خدمات گروه معماری ما :

 • طراحی و ساخت ویلا به شکل کاملا مهندسی انواع ویلا یک طبقه ، ویلا دوبلکس ، ویلا تریبلکس ، ویلا کوچک ، ویلا مدرن با ارائه نقشه ها و جزئیات کامل
 • طراحی پلان ویلا با توجه به موقعیت ملک و متراژ بنای دلخواه و ایده آل های کاربری و سقف بودجه اجرایی مد نظر مالک
 • طراحی سازه ویلا (بتنی یا فلزی) و ارائه نقشه های سازه و فونداسیون و جزئیات خرپای سقف شیبدار ویلا
 • طراحی نمای ویلا با استفاده از متریال های مناسب موجود در منطقه با در نظر گرفتن دوام و زیبایی و قیمت مناسب با ارائه نقشه های ۳ بعدی + جزئیات اجرایی نمای ویلا
 • طراحی حیاط ویلا ، دیوارها ، طراحی استخر ویلا ، سردر ، پارکینگ ، آلاچیق و غيره
 • طراحی داخلی ویلا ، دیوارها و سقف ها و نورپردازی ها با نقشه های ۳ بعدی + جزئیات اجرایی دفترچه برآورد مقادیر میلگرد و بتن و تیرچه و … مورد نیاز خرید مالکین
نورپردازی گرم بر روی متریال های بتنی و سنگی

نورپردازی گرم بر روی متریال های بتنی و سنگی

توجه ویژه به سازه اصلی ویلا 

طراحی پلان  کاملا می بایستی هماهنگ با سازه آن باشد. به طور کلی از طراحی هر گونه شکل و ایده ای برای پلان ویلا که قابلیت اجرا نداشته و یا با امکانات محلی یا مالی مدنظر مالک هماهنگ نباشد می بایست پرهیز نمود.توجه به سازه اصلی در طراحی ویلا بسیار مؤثر است.

مواردی از قبیل محل جانمایی ستون ها ، ابعاد منطقی برای ستون ها ، فواصل ستون ها از هم ، هم آکس بودن ستون ها ، بیرون زدگی کنسول ها ، ارتفاع سقف ها و کد های ارتفاعی دقیق برای کلیه سطوح، ابعاد و تعداد و مشخصات پله ها متناسب با تغییرات کد ها ، شیب رمپ های پارکینگ ، توجه به ابعاد و محل عبور تیرهای اصلی ساختمان در طراحی باز شوهای سقف و محل پله های داخلی ویلا و دودکش ها و مجاری عمودی (رایزر).

در صورتی که اسکلت سازه به صورت فلزی لحاظ گردیده است محل و موقعیت قرارگیری بادبندهای احتمالی و دستک های زیر کنسول ها با طراح سازه می بایست کنترل گردد و طراحی پلان ویلا کاملا هماهنگ با اجزای سازه ای باشد.

توجه به این نکته حائز اهمیت است که هدف طراحی نقشه ای زیبا و کاربردی و صد البته اجرایی با هزینه معقول و منطقی است.

طراحی مقطع ویلا دوبلکس

پنج المان اصلی در طراحی ویلا

گروه معماری آژیانه(T&Z)، در زمینه طراحی معماری و به خصوص طراحی ویلا، با استفاده از متد روز، به طراحی ویلا پرداخته و ۵ المان اصلی در یک نمونه از طراحی ویلا را طبق آموزش زیر معرفی می نماید:

اصول طراحی ویلا شامل نکات زیر است:

۱) پایلوت ها:

شبکه ای از ستون های بتونی یا فولادی جایگزین دیواره های باربری شده و پایه و اساس زیبایی شناسی جدید می شود.عامل اصلی ایده حمایت از سازه ها روی ستونها، به منظور استفاده بهینه و آزادانه از زمین است.استفاده از ستون ها منظم در طراحی ویلا جهت استفاده آزادانه از زمین و خاک.

طراحی ویلا

۲) رووف گاردن:

هم به عنوان یک باغ آشپزخانه و هم به عنوان یک تراس آفتاب، روی یک سقف مسطح با پوشش گیاهی پوشانده شده است، این باعث می شود رطوبت ثابت شود و به عنوان یک عایق عالی از گرما و سرما عمل کند.زیبایی و در عین حال دوام می تواند اصلی ترین قسمت در طراحی ویلا باشد.

۳) نقشه زمین:

عدم وجود دیوارهای تحمل کننده بار، امکان استفاده انعطاف پذیر از فضای زندگی را فراهم می کند ، که می تواند با عناصر دیگر تقسیم شود و فضای زندگی را بازتر کند.توجه به فضای زندگی و حجم فضا در طراحی ویلاها و ساخت آن نقش مؤثری داراست.

۴) پنجره های افقی:

از پنجره های افقی در دیوار های بدون بار استفاده می شود، این کار علاوه بر توجه به نما، نور را به ساختمان وارد می کند، این سبک جلوه خاصی به فضای داخلی و خارجی می دهد و منظره ای از محیط اطراف را نشان می دهد.توجه به نور، نمایش دادن منظره های بیرونی در طراحی ویلا. توجه به مناظر بیرونی و حس آرامش درختان و محیط پیرامون همواره باید به دقت لحاظ شود.

طراحی ویلا ۵) نمای ویلا:

بخش های باز و بسته روی نما جداسازی و اتصال طراحی بیرونی از ساختمان را امکان پذیر می کند.نیاز به نمای نشان دهنده یک ویلای مدرن، همواره از اهمیت به خصوصی در طراحی دارد.

طراحی ویلا

khaneh-irani.com

مشاهده

نمونه پروژه ویلا :

طراحی ویلا

ویلا سرخرود 

طراحی و ساخت

هنگامی که طراح ویلا می خواهد ویلایی طراحی کند و تخصیص فضاها را در نظر بگیرد، جهت های مختلفی وجود دارند، بسیاری از ویژگی ها و کارکردهایی وجود دارند که طراح باید آن را در طراحی ویلا لحاظ کند.طراح باید پس از بحث و گفتگوهای عمیق با مشتری ، لیست خواسته های مشتری را تجزیه و تحلیل کرده و همچنین ایده ها و کارکردهای جدیدی را پیشنهاد دهد که ممکن است برای مشتری جالب باشد تا در ویلا جدید مشتری لحاظ شود.

طراحی داخلی

با چهارده سال تجربه طراحی رستوران ها، فضاهای داخلی، اتاق خواب ها، طراحی دکوراسیون داخلی مجتمع ها و هتل ها، می توانیم، پروژه طراحی ویلاهای شما را به بهترین نحو انجام دهیم.طراحی داخلی یک ویلا، مهم ترین بخش در مبحث طراحی ویلا می باشد، چرا که محیط داخلی یک منزل، محیط زندگی، آرامش و اسکان است.

طراحی بیرونی

طراحی بیرونی به اندازه طراحی داخلی یک ویلا اهمیت دارد.ما به طراحی های چشم نواز خارجی ویلاهای خودمان افتخار می کنیم، ما فضای خارجی ویلا را به شکلی طراحی می کنیم که با فضای داخلی هم خوانی داشته باشد.ما احساس می کنیم که طراحی های داخلی و خارجی باید در کنار هم باشد تا کل فضا بزرگتر به نظر برسد و در نتیجه کاربردی تر شود، همچنین پیشنهاداتی برای طراحی استخر ها و جزئیات فنی داریم. در طراحی ویلا باید از مواردی استفاده کرد که ویلاها کارایی مؤثری داشته و ویلایی لوکس و مدرن باشند.

 

فیلم طراحی دکوراسیون

۷ مرحله برای ساخت ویلای شخصی شما :

شرکت آژیانه پرکوک، با سابقه طولانی مدت، طراحی ویلاها، و همچنین شناخت مناطق مختلف و مناسب برای طراحی می تواند ویلای شخصی شما را با متد روز انجام داده و شادی و آسایش شما را فراهم آورد.

در اینجا ۷ گام مؤثر برای طراحی ویلا شخصی شما وجود دارد و پیشنهاد می شود:

پیداکردن یک ویلا در منطقه

ابتدا باید در منطقه ای که یک قصد طراحی ویلا و ساخت آن را دارید، یک ویلا را شناسایی کرده، جزئیات را بررسی کرده و بعد از آن اقدام به طراحی کرد.معمولا” ویلاهای ساخته شده در یک منطقه از قبل، تمامی نیازهای کارها را انجام داده است.شما می توانید از مالک ویلا، اطلاعات خوبی راجع به نحوه ساخت ویلای خودش، اطلاعت منطقه و بسیاری از موارد را پرسوجو نمایید.حتی می توانید ویلایی را در منطقه پیدا کنید و آن ویلا را بازسازی نمایید، این کار باعث هدر رفت هزینه های شما خواهد شد.

طراحی ویلا

آشنا شدن با منطقه :

موقعیت مکانی مهمترین جنبه در هنگام انتخاب ویلا است. شما می خواهید وقت زیادی را در آنجا بگذرانید و آن را به اقشار مختلفی که نمی شناسید اجاره دهید، بنابراین مهم است که تعدادی از المان ها را در نظر بگیرید، شما آن را خیلی دور از یک روستا نمی خواهید یا ممکن است خیلی نزدیک به یک مرکز توریستی نباشد. با منطقه آشنا شوید و رازهای محلی آن را بیابید،این کار باعث زیاد اوقات خوبی را در ویلا بگذرانید و ارزش مهمی را برای میهمانان شما فراهم می آورد.پیدا کردن منطقه مناسب برای طراحی ویلای شخصی خودتان را به شرکت آژیانه بسپارید.#مهم بودن منطقه مناسب در طراحی ویلا

 

طراحی ویلا

دوست داشتن:

اولین قانون در طراحی ویلا، نوسازی و سپس کار کردن ویلا این است که اگر آن را دوست داشته باشید، احتمال دارد افراد دیگری نیز آن را دوست بدارند. در مورد نیازهای مهمان خود وسواس نکنید … بر روی یک طرح و سبکی که شما را خوشحال می کند، متمرکز شوید و مکانی را تهیه کنید که دوست دارید در آنجا بمانید، که به نوبه خود برای دیگران جذاب خواهد بود.

طراحی ویلا

روی آن خرج کنید:

در تمام طول راه گزینه هایی برای ایجاد نوسازی یا کیفیت تزئین وجود دارد. اغلب، انتخاب ارزان تر (گرمایش ، سرمایش ، مکانیک استخر و غیره) می تواند مؤثر باشد. مراقب باشید که در دام کلاهبرداران نیوفتید. باشید. نوسازی، تعمیر و… کار دشواری است. بنابراین مطمئن باشید که با تهیه کنندگان و مواد باکیفیت کار می کنید.شرکت آژیانه می تواند در بازسازی و تعمیر ویلا با بهترین کیفیت به شما کمک نماید.

تنها کار نکنید:

حتی اگر شما یک معمار واجد شرایط، لوله کش، برقکار، نقاش و طراح داخلی در خانه باشید، بازهم به کمک نیاز خواهید داشت. مطمئن باشید که شما یک تیم متخصص  دارید، تیم آژیانه تمامی نیازهای شما در طراحی ویلا خود لحاظ خواهد کرد.

برای اجاره ویلای خوتان را به نمایندگان بسپارید:

انتخاب شرکای مناسب برای اجاره ویلا بسیار مهم است. ایجاد وب سایت و تعریف زبانی می تواند مؤثر نباشد. به دنبال متخصصان منطقه خود باشید و به جای تلاش برای همه جا بودن ، روی تعداد معدود نمایندگان خود متمرکز شوید. یک زن و شوهر از نمایندگان پرشور قادر به پر کردن ویلا شما در هر فصل هستند.طراحی ویلا و نمایندگی ویلای شما توسط شرکت آژیانه پرکوک.

طراحی ویلا

گذراندن اوقاتی خوش:

فراموش نکنید که بعد از این همه تلاش ، نکته این است که اوقات خوبی را داشته باشید و از ویلای خودتان و چشم انداز مناظر استفاده کنید.حتما برای لذت بردن از ویلایتان وقت بگذارید!