طراحی مجتمع اداری تجاری

مجتمع تجاری تفریحی ازنا

tejari azna

نمایشگاه اتومبیل طالب

namayeshgah otombil2

نمایشگاه اتومبیل عارف

namayeshgah otombil

نمایشگاه اتومبیل مدرن

namayeshgah otombil modern

هایپر مارکت فیلم و عکس

hyper market film va aks

فست فود سیب

fastfood sib

مجتمع اداری سپنتا

edari sepanta

مجتمع تجاری تفریحی ازنا

tejari azna

مجتمع اداری نیاوران

edari niyavaran

طراحی مجتمع تجاری اداری

طراحی مجتمع تجاری اداری نوعی طراحی است که نیازهای مختلف مردم را در قالب خرید و فروش ،گذراندن اوقات فراغت به بهترین نحو پوشش می دهد. لذا با درنظر گرفتن معیارهای صحیح طراحی سعی شده مراکز تجاری را با بازدهی اقتصادی مناسب ایجاد نمائیم .نمونه کارهای ما

در طراحی مراکزخرید، علاوه بر طراحی فیزیکی محیط مرکز تجاری بلکه بر تمام بخش ها مانند معابر، ورودی ها، پارکینگ، پیاده رو، امکانات مسیر، نور، مبلمان و فضاهای و دکوراسیون فضا توجه خاصی شده است. از لحاظ روحی ـ روانی محیط داخلی به‌گونه‌ای طراحی شده که تأثیر مثبتی بر روی افراد داشته. در دکوراسیون داخلی مجتمع  های تجاری، گرافیک بسیار ، نوع رنگ‌بندی، چیدمان، نورپردازی، المان‌های تصویری در دکوراسیون داخلی مجتمع تجاری بادقت خاصی چیدمان شده است.این قوانینی است که باید در طراحی مجتمع تجاری اداری رعایت شود.

ورودی مجتمع های تجاری به دلیل اهمیت بسیار درجذب مشتری ومحوطه های میانی نیز باتوجه به مکانی برای استراحت، ملاقات دوستان و یا تجدید قوای جسمی همچنین  بانگاه متفاوت وخلاقانه ای ایجاد شده است.

طراحی مجتمع اداری

طراحی مجتمع تجاری اداری و فضاهای اداری نشانه های بزرگ قرن بیستم هستند برج های اداری شاخصه های خط آسمان در شهرهای مهمند آنها سمبل آنچه که در این قرن رخ می دهد هستن .

در حال حاضر در بسیاری از کشورها مانند ژاپن ۵۰% از جمعیت در ادارات مشغول به کار هستند در حالی که در شروع قرن بیستم این رقم ۵% بوده است و این نشان دهنده رشد نیاز به فضاهای اداری می باشد.

موضوعی که در طراحی مجتمع تجاری اداری جالب توجه است که از هزینه های سالانه خدمات یک شرکت، ۳ تا ۵ درصد برای تامین تجهیزات ۴% جهت نگهداری، ۱% جهت مبلمان و ۹۰ تا ۹۱ درصد مربوط به حقوق کارمندان می باشد. بنابراین اگر ساختار اداری ۳ تا ۴% هزینه به توسعه تجهیزات و امکانات جهت بالابردن بهره وری نیروی کار اختصاص دهد تأثیر به سزایی بر روی بازده نیروی کار که ۹۰ ۹۱% هزینه ها را ایجاد می کنند خواهد داشت.

برای دست یابی به این موضوع،  در طراحی مجتمع تجاری اداری نکاتی مهمی مانند رعایت فرم،فضا ونوع بهرمندی ازنورطبیعی،استفاده از رنگ های مناسب ،رعایت سلسله مراتب معماری،بهرگیری از طراحی سبز و… سعی شده نسل جدیدی از ساختمان اداری با کارایی بالا را برای مالکین و کارکنان بهمراه رضایتمندی، بهره وری ،سلامت و انعطاف پذیری بیشتر فضا را به ارمغان آوریم.

ضوابط طراحی مجتمع تجاری چیست

ضوابط طراحی ساختمانهای اداری