طراحی مجتمع تجاری و اداری

طراحی مجتمع تجاری و اداری

طراحی مجتمع اداری و تجاری

با توجه به افزایش جمعیت و نیاز به متمرکز کردن کسب و کار ها، نیاز به مجتمع های تجاری اداری بزرگ برای گرد هم آوردن فعالیت ها حس می شود.طراحی مجتمع اداری تجاری نیازهای چندگانه افراد را اعم از نیاز کاری، خرید، تفریح و … را بصورت همزمان برآورده می نماید.نمونه پروژه های ما را هم اکنون مشاهده فرمایید.

طراحی مجتمع تجاری

طراحی مجتمع اداری تجاری باید به گونه ای باشد که نیازهای مختلف مردم را در قالب خرید و فروش، گذراندن اوقات فراغت به بهترین نحو پوشش می دهد. لذا با درنظر گرفتن معیارهای صحیح طراحی سعی شده مراکز تجاری را با بازدهی اقتصادی مناسب ایجاد نمائیم.

در طراحی مراکزخرید، علاوه بر طراحی فیزیکی محیط مرکز تجاری بلکه بر تمام بخش ها مانند معابر، ورودی ها، پارکینگ، پیاده رو، امکانات مسیر، نور، مبلمان و فضاهای و دکوراسیون فضا توجه خاصی شده است. از لحاظ روحی ـ روانی محیط داخلی به‌گونه‌ای طراحی شده که تأثیر مثبتی بر روی افراد داشته. در دکوراسیون داخلی مجتمع  های تجاری، گرافیک بسیار ، نوع رنگ‌بندی، چیدمان، نورپردازی، المان‌های تصویری در دکوراسیون داخلی مجتمع تجاری بادقت خاصی چیدمان شده است.

ورودی مجتمع های تجاری به دلیل اهمیت بسیار درجذب مشتری ومحوطه های میانی نیز باتوجه به مکانی برای استراحت، ملاقات دوستان و یا تجدید قوای جسمی همچنین  بانگاه متفاوت وخلاقانه ای ایجاد شده است.

طراحی مجتمع اداری

طراحی ساختمان اداری و فضاهای اداری نشانه های بزرگ قرن بیستم هستند برج های اداری شاخصه های خط آسمان در شهرهای مهمند آنها سمبل آنچه که در این قرن رخ می دهد هستند .

در حال حاضر در بسیاری از کشورها مانند ژاپن ۵۰% از جمعیت در ادارات مشغول به کار هستند در حالی که در شروع قرن بیستم این رقم ۵% بوده است و این نشان دهنده رشد نیاز به فضاهای اداری می باشد.

جالب توجه است که از هزینه های سالانه خدمات یک شرکت، ۳ تا ۵ درصد برای تامین تجهیزات ۴% جهت نگهداری، ۱% جهت مبلمان و ۹۰ تا ۹۱ درصد مربوط به حقوق کارمندان می باشد. بنابراین اگر ساختار اداری ۳ تا ۴% هزینه به توسعه تجهیزات و امکانات جهت بالابردن بهره وری نیروی کار اختصاص دهد تأثیر به سزایی بر روی بازده نیروی کار که ۹۰ ۹۱% هزینه ها را ایجاد می کنند خواهد داشت.

برای دست یابی به این موضوع،  در طراحی ساختمان های اداری نکاتی مهمی  مانند رعایت فرم،فضا ونوع بهرمندی ازنورطبیعی،استفاده از رنگ های مناسب ،رعایت سلسله مراتب معماری،بهرگیری از طراحی سبز و… سعی شده نسل جدیدی از ساختمان اداری با کارایی بالا را برای مالکین و کارکنان بهمراه رضایتمندی، بهره وری ،سلامت و انعطاف پذیری بیشتر فضا را به ارمغان آوریم.