برج ویلای حس زندگی
اینجا کلیک کنید
برج ویلای حس زندگی
اینجا کلیک کنید
قبل
بعدی

نمونه کارها

گروه سازه و معماری آژیانه پرکوک (حسن طاهری و شکوفه ظاهری (T&Z) )،با سالها تجربه در طراحی و ساخت برج های مسکونی، اداری، تجاری متناسب با بودجه کارفرمایان محترم

لوگوی t&z

 • خدمات : 
  • مشاوره، طراحی و معماری و ساخت برج های مسکونی، اداری، تجاری از ۰ تا ۱۰۰ پروژه
  • طراحی، سازه و بهینه سازی سازه
  • طراحی تأسیسات الکتریکی و مکانیکی
  • آنالیز قیمت تمام شده ساخت و بهینه سازی اقتصادی پروژه متناسب با بودجه کارفرما

 

 • محصولات تولیدی مجموعه :
  • تأمین دیوارهای سبک، سوپر عایق ایران وال و حیات وال (محصولات تولیدی مجموعه)
  • تأمین قالب های سقف سازه ای وافل ایزی اسلب
  • نمای GFRC

طراحی برج

با توجه به گسترش شهر نشینی و پیشرفت صنعت، در شهر های بزرگ نیاز به ساختمان های بلند و طراحی برج ها ایجاد شد. کمتر پایتختی را خواهیم دید که در آن طراحی برج و اجرای آن صورت نگرفته باشد.

در طراحی برج معیار های بیشتری نسبت به یک ساختمان مسکونی مد نظر می باشد. از آن جمله می توان به مطالعات اجتماعی، مطالعات ترافیکی، مطالعات بصری، مطالعات روانشناختی، مطالعات سازه ای ویژه برای طراحی در مقابل زلزله و خیلی موارد دیگر نام برد.

طراحی پلان برج

در طراحی پلان برج توجه به دسترسی ها و همچنین استاندارد بودن ابعاد و اندازه فضاها و تامین نور از موارد مهم میباشد. استفاده ی بهینه از نور طبیعی و جانمایی صحیح فضاها از موارد مورد توجه میباشد.

در طراحی برج باید با توجه به کاربری های مورد نظر فضاسازی صورت گیرد. توجه  به نیاز های کاربران و همچنین ایجاد حس آرامش در افراد در فضاسازی نقش مهمی را در  طراحی برج ایفا میکند.

طراحی برج

طراحی سازه برج

در طراحی برج باید توجه ویژه ای به آن معطوف کرد. همانطور که میدانیم برج ها جزء ساختمان های با اهمیت بالا بوده و نیروهای زلزله در طراحی آن ها نسبت به ساختمان های معمولی بیشتر است و باید به زبان عامیانه مقاوم تر طراحی شوند. در طراحی سازه ای برج باید با بررسی و دقت زیادی سیتسنم های باربر جانبی و ثقلی انتخاب شوند. یکی از دلایل طراحی و ساخت برج استفاده از چشم انداز زیبای آن می باشد بنابراین برای انتخاب سیستم باربر جانبی باید به این موضوع دقت کرد که المان های باربر جانبی مانع استفاده از چشم انداز های ما نشود. سیستم های سازه ای متداول در برج ها سیستم های لوله ای، سیستم هسته مرکزی و سیستم های دوگانه قاب خمشی و دیوار برشی می باشد. در سیستم هسته ی مرکزی، در مرکز برج هسته ی مقاوم بتنی در نظر گرفته می شود که بسیار مقاوم است.

در سیستم لوله ای دورتادور ساختمان قاب های خمشی با دهانه های کم در نظر گرفته میشوند.

طراحی برج

نمای برج

یکی از شاخص های مهم در طراحی، موضوع نمای آن می باشد. برج با توجه به ارتفاع آن جلب توجه می کند و باید معیار های زیادی را در نمای خود رعایت کند. از معیار های نما در برج می توان به بحث پایداری و نمای سبز، ایجاد آرامش بصری در منطقه ی احداث، ایجاد حس کنجکاوی و دعوت از مراجعین به داخل برج و همچنین نمادی از کاربری را نام برد. استفاده از کانسپت های سنتی هر کشور در کنار المان های مدرن میتواند ترکیبی هوشمندانه را خلق کند و پلی بین سنت هر جامعه و مدرنیته باشد.

در بحث پایداری باید مصالح نوین، سبک و در عین حال دوستدار محیط زیست را استفاده کرد. ازین جمله مصالح میتوان به نمای GFRC اشاره کرد که با توجه به ساختاری که دارد محدودیت را کنار گذاشته و میتوان هر نوع فرمی را با آن ها اجرا کرد.

بحث مهم دیگری که این روز ها دغدغه ی تمام جوامع است بحث تخریب محیط زیست و کمبود فضای سبز می باشد. در برج و ساختمان ها استفاده از گیاهان در نما علاوه بر القای حس طبیعت به افراد زیبا و مفید می باشد.

البته قابل توجه است که باید از گیاهان مخصوص با رشد محدود در نما استفاده کرد.

طراحی برجتصویر مربوط به برج آرامش واقع در رامسر میباشد که توسط متخصصین ما طراحی شده است.

طراحی برجبرج ماکسیز واقع در محمود آباد که توسط متخصصین ما طراحی شده و در حال اجرا می باشد.

روف گاردن

یکی از فضاهای مهم در برج که اهمیت قابل توجهی دارد و مورد استقبال کاربران قرار میگیرد روف گاردن می باشد. انسان ذاتا میل به طبیعت دارد و هر جا که طبیعت جلوه کند اشتیاق به حضور در آنجا دارد. به همین دلیل در طبقه ی آخر برج درختکاری انجام داده و فضایی طبیعی را در ارتفاع با چشم اندازی بینظیر خلق میکنند. روف گاردن در برج با کاربری های مختلف وجود دارد و تقریبا همه ی برج ها از بام خود در جهت روف گاردن استفاده می کنند.

طراحی برج


حتما ببینید : طراحی طرح جامع کوآرترمیل _ اسکاتلند


طراحی داخلی برج

مسلما باید هنگام ورود به برج تفاوت را احساس کنیم. در طراحی، انتخاب نوع معماری داخلی و دکوراسیون با توجه به کاربری، سلیقه ی کار فرما و سبک های خاص و مورد پسند کاربران حائز اهمیت است.

اگر برج مسکونی باشد واضح است که دقت در طراحی داخلی آن میتواند باعث موفقیت کلی طرح شود. استفاده از سبک های معماری کلاسیک و مدرن و یا ترکیبی از هردو این روز ها طرفداران خاصی پیدا کرده و مورد پسند قشر زیادی از مردم می باشد. استفاده هوشمندانه از رنگ ها و هارمونی مناسب بین آن ها و همچنین دقت به نور و چشم انداز واحد از عوامل مهم در تعیین دکوراسیون داخلی میباشد که تیم تخصصی ما همراه با شرکا ایتالیایی خود طرح های متنوعی را جهت انتخاب به کارفرما ارائه داده و تا آخرین لحظه ی اجرا در خدمت خواهد بود.

طراحی داخلی برج آرامش

لابی برج

در برج توجه به لابی و ورودی خیلی مهم است. زیرا اولین فضایی که کاربر پس از نمای بیرون و محیط پیرامونی برج میبیند لابی و ورودی برج می باشد که باید تجلی بخض و جذاب باشد. ورودی و لابی باید حس کنجکاوی را در افراد ایجاد کند تا افراد با میل و اشتیاق وارد آن شوند. نباید در قسمت لابی پیچیدگی در طرح ایجاد شود زیرا باعث سردرگمی افراد می شود. باید محل آسانسور ها و همچنین دسترسی ها باید به صورت واضح و گویا با تابلو مشخص شده باشد.

 

طراحی برج

لابی برج آرامش طراحی شده توسط متخصصین ایرانی ایتالیایی شرکت آژیانه