درباره ما

شرکت سازه و معماری آژیانه پرکوک با مدیریت زوج آرشتیکت (حسن طاهری و شکوفه ظاهری ) (T & Z)  در سال 1385  هجری (2006میلادی) شروع به فعالیت نمود. این زوج ابتدا تحصیلات آکادمیک خود را در کارشناسی مهندسی عمران (سازه) و سپس کارشناسی ارشد مهندسی معماری و در نهایت در مقطع دکتری معماری ادامه داده و مطالعات، مقالات و کتب بسیاری در حوزه ی طراحی و پژوهش های معماری مجموعه های گردشگری، تجاری، هتل و مسکن اجتماعی داشته اند.

 طراحی معماری مهم ترین ابزار یک معمار برای بیان خود، ذهنیات و اندیشه هایش است. این بیان از خلال نور، بافت، فرم، رنگ، خط و نقطه و سطوح تجلی می یابد. از این طریق معمار به آفرینش فضا و جریان بخشیدن به زندگی در درون این فضاها متناسب با شرایط و نیازها نائل می گردد. در واقع طراحی معماری کوششی برای ابداع راه حل ها، پیش از اجرای آن است. تیم معماری ما در شرکت آژیانه تلاش می کند از معماری برای ساماندهی و ارتقاء کیفیت زندگی بهره برد. خلاقیت در طراحی، به فرایند طراحی مربوط بوده و تنها آفرینش فرم بدیع، خلاقیت محسوب نمی شود. معمار می بایست بر تمام محدودیت های درونی و بیرونی پروژه به صورت یک پازل پیچیده فائق آمده و با در نظر گرفتن نیازهای کاربر و خواسته ی سرمایه گذار، خلاقانه ترین و کاربردی ترین طرح را ارائه دهد.

همسویی با معماری روز دنیا، در نظرگرفتن همزمان طراحی معماری و سازه، خلق آثاری خلاقانه و بدیع، از ویژگی آثار طراحی و اجرا شده ی شرکت فوق می باشد. بخش سازه ی این شرکت نیز استفاده از روش های نوین سبک سازی، مقاوم سازی و اقتصاد مهندسی را سرلوحه ی خود قرار داده است.

  شرکت آژیانه متشکل از یک تیم مهندسین طراحی و اجرایی در بخش های گوناگون ساختمان دارای رزومه ی قوی در سراسر ایران و خارج از آن می باشد.