بازسازی آشپزخانه

بازسازی آشپزخانه

بازسازی آشپزخانه و ایجاد محیطی شاداب برای صرف غذا از اهمیت زیادی برخوردار است، مخصوصا” زمانی که مهمان دارید و می خواهید به خوبی از آن ها پذیرایی کنید. اگر شجاعت این را دارید که خودتان آشپزخانه را بازسازی کنید ، ممکن است ماهها ماه طول بکشد و ممکن است شما بخواهید برای یک قسمت خوب از آن زمان بدون آشپزخانه زندگی کنید.

مرحله ۱ : ارزیابی نیازها ، آرزوها ، منابع :

بازسازی آشپزخانه، بازسازی منزل، بازسازی ساختمان

بسیاری از پروژه های نا امید کننده بازسازی آشپزخانه ، و یا شوکه شدن آنها از هزینه – صرفاً به این دلیل است که آنها وقت لازم را برای تعیین آنچه می خواستند و آنچه که می توانند هزینه نکنند، نگذاشتند.

چه می خواهید و نیاز دارید؟

با طرح این سؤال از خودتان بپرسید که چه مشکلی مداوم در آشپزخانه فعلی خود دارید؟ آیا فضای بسیار کم در طبخ غذای خود دارید؟ فضای کافی برای ذخیره مواد غذایی و ظروف وجود دارد؟ آیا فضای غذاخوری ندارید؟ آیا وسایل بی اثر هستند یا خیلی قدیمی هستند؟ یا اینکه فقط آشپزخانه مجلل می خواهید که زشت نباشد.

لیست اولویت بندی مواردی را که می خواهید در آشپزخانه جدید خود بنا کنید ، با توجه به اهمیت آنها ، تنظیم کنید. تشخیص تمایز بین عناصر مورد نیاز و مواردی که برای شما مفید است.

بررسی واقعیت

در اوایل برنامه ریزی خود ، با واقعیت، یک پروژه بازسازی آشپزخانه مقابله کنید: تدارکات کار خود و هزینه های مربوط به آن. اگر کار توسط پیمانکاران فرعی انجام شود که توسط یک پیمانکار عمومی اداره می شود ، شما غریبه هایی خواهید دید که از خانه شما ردیابی می کنند و سر و صداها و آشفتگی هایی را برای چند هفته یا شاید حتی دو ماه ایجاد می کنند. اگر قصد دارید کار را خودتان انجام دهید ، احتمالاً خرابی آشپزخانه بسیار طولانی تر خواهد بود – و آیا واقعاً زمان و مهارت های لازم برای انجام این کار دارید؟

همچنین بازپرداخت مالی را در آشپزخانه جدید در نظر بگیرید. اگر می خواهید سال ها در خانه خود بمانید ، یک آشپزخانه رویایی ممکن است هزینه مالی بالایی داشته باشد ، زیرا به مدت یک دهه به عنوان یک فضای خانوادگی کاربردی و جذاب خواهد بود. اما اگر شما یک خانه خالی دارید که قصد دارید در پنج سال آینده به یک خانه دیگری منتقل پیدا کنید، شاید یک ترمیم و بازسازی آشپزخانه در سطح معمول برایتان مناسب تر باشد. آشپزخانه یک فضای کاملاً شخصی است و ممکن است ایده شما از آشپزخانه رویایی چیزی شبیه ایده صاحب بعدی نباشد. بازسازی کننده های آشپزخانه بخش قابل توجهی از هزینه های خود را در بهبود حقوق صاحبان خانه برمی گردانند – اما نه همه آن را . یک آشپزخانه ۲۰۰ میلیونی ممکن است ارزش خانه شما را ۲۰ میلیون تا ۴۰ میلیون بهبود بخشد ، اما انتظار نداشته باشید سرمایه گذاری کامل خود را پس بگیرید.

برای بازسازی آشپزخانه آماده شوید

از ابتدای مرحله برنامه ریزی ، طرحی را ایجاد کنید که حاضر باشد به دنبال راه هایی برای کاهش هزینه های پروژه بازسازی آشپزخانه شما باشد.تاکنون آسانترین (اما گرانترین) راه برای بازسازی آشپزخانه بارگیری بیشتر برنامه ریزی ، طراحی و مدیریت کارگران به یک پیمانکار عمومی است.

همچنین آماده سازش در مورد مواد موجود در آشپزخانه جدید خود باشید. به راحتی می توانید همه رویاهای خود راجع به کابینت های سفارشی گردو جامد و کاشی های کف مرمر ایتالیایی به راحتی دریافت کنید ، اما می فهمید که کابینت های با روکش چوب سخت و کاشی کفپوش پرسلنی با تولید انبوه وجود دارد که بسیار عالی به نظر می رسد.اگر واقعاً خلاق هستید ، حتی ممکن است به فکر استفاده از کابینت های اصلاح نشده و سایر مواد برای ایجاد ظاهری زیبا در آشپزخانه باشید که هم منحصر به فرد است و هم ارزان.

مرحله ۲: طراحی و برنامه ریزی

بازسازی آشپزخانه، بازسازی منزل، بازسازی ساختمان

با یک ایده واقعی از آنچه شما در یک آشپزخانه جدید، نیاز دارید ، می توانید بازسازی ایده عال را شروع کرده و شروع به سنگ فرش کردن یک بتن و برنامه ریزی کارآمد برای آشپزخانه جدید خود کنید.

۵ برنامه اصلی آشپزخانه، با طرح های از قبل موفق شده شروع کنید

چرا چرخ را دوباره اختراع کنیم؟ در حالی که امکانات گسترده ای دارید، از یکی از پنج برنامه طراحی کلاسیک آشپزخانه استفاده کنید. برای سهولت در کار ، تمام برنامه ها بازسازی آشپزخانه را بررسی کنید.

طراحی تک جداره

طراحی راهرو

طراحی L-Shape

طراحی Double-L

طراحی U-شکل

به احتمال زیاد ، یکی از این برنامه های کلاسیک طراحی آشپزخانه ، انتخاب منطقی برای آشپزخانه جدید شما خواهد بود. از آنجا ، می توانید تعدادی از منابع را برای کمک به توسعه نقشه های واقعی آشپزخانه خود جستجو کنید

نرم افزار طراحی آشپزخانه :

نرم افزار ارزان قیمت برای طراحی، به شما در انجام کار دشوار برنامه ریزی فضا کمک می کند.

بسته های طراحی مبتنی بر کتاب: این کیت ها در کتابفروشی ها موجود هستند ، پانچ های مقوایی را نشان می دهد که کابینت ها و وسایل را نشان می دهند. قرار دادن پانچ بر روی یک شبکه آشپزخانه به شما کمک می کند فضای واقعی خود را واقع بینانه مشاهده کنید.

طراحان آشپزخانه:

طراحان آشپزخانه که در شرکتهای بهبود خانه یا فروشگاههای طراحی آشپزخانه کار می کنند ، معمولاً آشپزخانه شما را بصورت رایگان طراحی می کنند. با این حال ، آنها شما را به فروشندگان خود و خدمه کاری خود هدایت می کنند. طراحان مستقل بیشترین آزادی را خواهند داشت و ممکن است بهترین محصول را به شما ارائه دهند زیرا محدودیت کمتری دارند. با این حال ، آنها برای خدمات خود ، چه از ساعت و چه درصدی از هزینه پروژه ، از شما هزینه دریافت می کنند.

پیمانکاران عمومی:

همان GC هایی که پروژه های بازسازی آشپزخانه را مدیریت می کنند ممکن است بتوانند در مراحل اولیه برنامه ریزی آشپزخانه به شما کمک کنند ، اگرچه کمک های طراحی آنها تا زمانی که آنها را استخدام نکنید ، جزئیاتی نخواهد یافت. اما بیشتر GC هایی که داوطلب شغل هستند ، پیشنهاداتی را ارائه می دهند و حتی ممکن است بخشی از پیشنهادات خود را طرح ریزی کنند. فقط صحبت با پیمانکاران می تواند به شما در روشن شدن برنامه های خود کمک کند.

مرحله ۳: استخدام کردن یا نکردن پیمانکاران

بازسازی آشپزخانه، بازسازی منزل، بازسازی ساختمان

این که آیا شما خودتان برنامه آشپزخانه خود را ایجاد کرده اید یا با یک متخصص طراحی کار کرده اید ، پس از اتمام طرح آشپزخانه و ترسیم نقشه ها ، زمان آن رسیده است که تصمیم مهم را در مورد اینکه چه کسی را استخدام می کنید برای تبدیل کردن این ایده ها به واقعیت بگذرانید. دو گزینه وجود دارد:

استخدام  (پیمانکار عمومی). اینها بطور کلی شرکت های سازنده و سازنده ای هستند که از ابتدا تا انتها در مدیریت پروژه های اصلی تخصص دارند. آنها می توانند از شرکت های کوچک با دو یا سه نفر متفاوت باشند ، تا یک شرکت بزرگ با ده ها تن از کارمندان.  GC های کوچکتر معمولاً مشاغل صاحب اپراتور هستند که در آن مالک می تواند کار خوبی از خود انجام دهد ، احتمالاً یک یا دو نجار کارمند ، سپس کارهای تخصصی مانند سیم کشی ، لوله کشی و نصب کاشی را منعقد کنند. یک پیمانکار مالک / اپراتور با سابقه خوب ، یک انتخاب عالی برای یک پروژه بازسازی آشپزخانه است زیرا هزینه های سربار آنها معمولاً بسیار پایین تر از بنگاه های بزرگتر است. این پیمانکاران کوچکتر معمولاً مبلغی برای کمیسیون نمی پردازند ، زیرا هزینه های آنها در برآورد کلی شغل مشخص می شود.

پیمانکاران خود را استخدام کنید. یک استراتژی بازسازی این است که به عنوان GC your خود پیدا کنید ، استخدام کنید و نظارت بر پیمانکاران منفرد (نجار ، لوله کش ، برق ، کفپوش و غیره) خود را انجام دهید. این می تواند در طی یک پروژه ، مقدار کمی پول صرفه جویی کند ، اما برای مدیریت گردش کار و نظارت بر پیمانکاران مختلف نیاز به تلاش زیادی دارد. یکی از مزایای این رویکرد این است که شما می توانید برای صرفه جویی در هزینه ، برخی از جنبه های شغل را انتخاب کنید. به عنوان مثال ، می توانید انتخاب کنید که تخریب را خودتان انجام دهید ، سپس نجاری را استخدام کنید تا فریم ، سیم کشی و لوله کشی را انجام دهد ، سپس نصب کفپوش و کابینت را خودتان انجام دهید.

مجوزهای ساختمانی

در جایی که شما پیمانکار عمومی را برای شروه کارتان استخدام می کنید، وقت آن است که درخواست مجوز دهید. مجوزها باید از سازمانهای مختلف اخذ شود. شهر یا شهرستان شما ممکن است مجوزهای برقی ، لوله کشی و ساختمانی احتیاج داشته باشد. شرکت آب شما همچنین ممکن است نیاز به اجازه کار در رابطه با آبرسانی و زهکشی را داشته باشد. اگر یک پیمانکار عمومی دست به کار نوسازی شود ، تمام مجوزهای لازم را کسب می کند.

مرحله ۴: آماده سازی برای زندگی بدون آشپزخانه

بازسازی آشپزخانه، بازسازی منزل، بازسازی ساختمان

برنامه های احتمالی برای وعده های غذایی را در مدت زمان عدم استفاده از آشپزخانه خود تهیه کنید. با وجود برخی از بازسازی های آشپزخانه ، لوله کشی و تجهیزات شما ممکن است برای برخی از بخش های پروژه عملیاتی شود. هرچند بیشتر اوقات ، اجاق گاز ، سینک و سایر وسایل شما حداقل برای مدت کوتاهی یا حتی شاید چند هفته از آنجا جدا می شوند که در حال بازسازی آشپزخانه شما هستند.

 

برای زندگی بدون آشپزخانه خود به مدت چند هفته تنظیم کنید ، این امر غیرقانونی خواهد بود. اگر چند وسیله را به یک اتاق دیگر منتقل کنید و یک آشپزخانه غیررسمی را برای مدت زمان خود تنظیم کنید ، ممکن است بتوانید به این نتیجه برسید. یک اتاق می تواند در این زمان به عنوان فضای آشپزی و غذاخوری خدمت کند. اگر پیش از این ، تعدادی وعده غذایی را می پزید و آنها را در فریزر ذخیره می کنید ، برای گرم کردن دوباره وعده های غذایی به چیزی بیشتر از اجاق مایکروویو احتیاج ندارید.

ممکن است در این تایم شما در رستوران ها بیشتر غذا بخورید ، یا به دوستان و اقوام دلسوز برای صرف وعده های غذایی بپیوندید.

مرحله ۵: تخریب

این ممکن است بخشی از پروژه ای باشد که خودتان تصمیم به انجام آن گرفته اید. در این صورت ، به یاد داشته باشید که در صورت وجود هرگونه رنگ و آزبست مبتنی بر سرب ، از وسایل ایمنی استفاده کنید و احتیاط کنید. این مواد نیاز به رسیدگی ویژه دارند. و اگر خودتان تخریب را انجام می دهید ، باید وسایل دیگری برای جابجایی زباله ها و وسایل دور ریخته شده ترتیب دهید.تخریب در آشپزخانه ها باید اصولی باشد.

بازسازی آشپزخانهمرحله ۶ استفاده از سازه های از پیش ساخته شده.

با تکمیل تخریب ، بازسازی آشپزخانه معمولی با جدیت با خدمه نجاری پیمانکار انجام می شود و هر کاری را که برای انجام این کار ضروری است انجام می دهد. بسته به تنظیمات آشپزخانه جدید شما ، این ممکن است کارهایی اساسی در ساخت و ساز داشته باشد. آیا پنجره را اضافه می کنید یا جایگزین می کنید؟ یا حذف پنجره ها برای افزایش فضای کابینت؟ پایین کشیدن دیوارها برای باز کردن آشپزخانه به بقیه خانه؟ حتی پروژه های جزئی برای بازسازی آشپزخانه ممکن است نیاز به تیرچه هایی را برای حمایت از وسایل سنگین تر یا وسایل آشپزخانه داشته باشد.کار فریم کاری چیزی است که بسیاری از افراد با تجربه می توانند خودشان انجام دهند، طبق برنامه های ساختمان که در مراحل برنامه ریزی ایجاد شده اند، کار کنند.

مرحله ۷: لوله کشی ، سیم کشی و HVAC Rough-In

بازسازی آشپزخانه، بازسازی منزل، بازسازی ساختمان

بعد از انجام کار فریم ، مرحله بعدی برای لوله کشی لوله های جدید و یا روتاری شده ، سیم کشی و… است. این فرآیند به عنوان فاز مکانیکی خشن شناخته می شود و به طور معمول توسط پیمانکاران استخدام شده توسط پیمانکار عمومی یا صاحبخانه ای که وظیفه آن را برعهده دارد انجام می شود.

اگر خودتان کار را انجام داده و همانطور که می خواهید یاد بگیرید ، این کار کند خواهد بود. لوله کشی و سیم کشی مسائلی نیست که یک شبه یاد بگیرید و آشپزخانه ها معمولاً نیاز به لوله کشی و سیم کشی جدید دارند. الزامات سیم کشی فعلی برای آشپزخانه ها ممکن است به معنای نصب چندین مدار کاملاً جدید باشد. پیچیدگی کار و خطرات ذاتی اگر سیم کشی و لوله کشی به درستی انجام نشده باشد.وجود دارد.

مرحله ۸: به پایان رساندن دیوارها و سقف ها

بازسازی آشپزخانه، بازسازی منزل، بازسازی ساختمان

با قدم بعدی ، آشپزخانه، انتقال از یک منطقه تخریب شده به چیزی شبیه آشپزخانه است، نزدیک می کند.

پس از اتمام لوله کشی ، سیم کشی و زنگ زدگی HVAC ، می توان دیوارها و سقف ها را بست. دیوارهای خارجی با جداره فایبرگلاس عایق بندی شده تا بافر بین آشپزخانه فراهم شود. با دسترسی به حفره های دیواری ،  زمان مناسب برای نصب عایق با کیفیت بالا است.

در مرحله بعد ، دیوار خشک شده،  و درزها به پایان می رسد. دیوارها و سقف ها در حال اولیه و نقاشی می شود. اگر سقف ها بافت شوند، اکنون از بافت استفاده می شود. عایق کاری ، نصب دیواره های سقفی و دیوارها و سقف های اولیه و اتمام کار همه کارهایی است که مالکان خانه می توانند برای صرفه جویی در هزینه خودشان انجام دهند. با این حال آگاه باشید که جوانب مثبت می توانند این کار را خیلی سریع انجام دهند و نسبتاً ارزان هستند.

مرحله ۹: کفپوش

بازسازی آشپزخانه، بازسازی منزل، بازسازی ساختمان

نصب کفپوش یکی از آخرین مراحل قبل از نصب کابینت ها ، وسایل و لوازم جانبی است. به طور معمول که پایان کار صرفه جویی شود تا از پارگی در کفپوش جدید جلوگیری شود.

ورق وینیل ارزانترین انتخاب کفپوش است و معمولاً در یک روز قابل تهیه است. کاشی و سرامیک به پایه تخته پشتی سیمانی نیاز دارد که کاشی آن با ملات باریک چسبانده شده است. کاشی سپس تزئین شده است. حتی با کاشی ارزان قیمت ، نصب حرفه ای می تواند به دلیل نیروی کار زیاد ، هزینه بر باشد. کاربرانی که قادر و مایل به انجام این کار هستند می توانند از پس انداز هزینه خوبی برخوردار شوند.چوب مهندسی شده مانند چوب جامد است (سطح آن چوب واقعی است) ، اما بسیار ارزان تر است. کفپوش لمینیت به دلیل قیمت پایین و سهولت در نصب ، گزینه ای بسیار محبوب برای آشپزخانه ها است. بعضی از فرم ها برای مکان های مرطوب مانند آشپزخانه ها توصیه نمی شود. چوب سخت جامد: چوب سخت از محبوبیت کمتری برخوردار است.

مرحله ۱۰: نصب کابینت و کانتر

بازسازی آشپزخانه، بازسازی منزل، بازسازی ساختمان

در انتهای بازسازی ، نجارها کابینت ها و میزهای رومیزی را نصب می کنند

نصب کابینت نیاز به صبر و شکیبایی دارد. تأمین کننده کابینت محلی شما باید خدمه کارانی داشته باشد که بتوانند کابینت های شما را معمولاً در مدت زمان یک یا دو روز آویزان کنند. اگر مشاغل فرعی پیمانکاری هستید، هر نجاری صالح می تواند این کار را انجام دهد. یا می توانید خودتان این کار را انجام دهید ، اگرچه برای این کار به یاری نیاز خواهید داشت.

 

اگرچه به اندازه کافی آسان به نظر می رسد ، نصب کانترها سخت تر از آنچه به نظر می رسد است. میزهای کاشی سرامیکی احتمالاً به بهترین وجه  نصب شده است که ممکن است کف کاشی های سرامیکی شما را نیز نصب کند.

مرحله یازدهم: نصب لوازم خانگی ، لوله کشی و دیگر چیزها

بازسازی آشپزخانه، بازسازی منزل، بازسازی ساختمان

 لوازم و اتصالات نهایی لوله کشی و لامپ های روشنایی. دستگاه ها نصب می شوند و لوله کش برای وصل کردن ماشین ظرفشویی و یخچال و فریزر و نصب و اتصال سینک و شیر آب می آید. برق نیز برای نصب وسایل روشنایی و اتصال سوئیچ ها و پریزها وصل می شود. برخی یا همه این کارها توسط صاحبان خانه انجام می شود، اتصالات نهایی معمولاً جزئی از کارهای پیمانکاری آنها می باشد.

مرحله ۱۲: بازرسی و بهره مندی از آشپزخانه

 

با تمام کارهایی که در زمینه بازسازی انجام شده است ، اکنون وقت آن رسیده است تا آخرین کارها انجام شود:

اگر در حال کار با یک پیمانکار عمومی هستید ، یک پیاده روی انجام دهید و لیستی از جزئیات را ایجاد کنید که رضایت کامل شما را برآورده نکند. بحث در مورد این لیست، یک قسمت عادی از هر پروژه بازسازی است و مواردی مانند اتصالات قالب ریزی و سازه را که دقیقاً مناسب نیستند ، شامل کنید ، برطرف کردن زخم ها و گنگ زدن روی دیواره هایی که هنگام نصب لوازم رخ داده است ، دسته شیرها را  که هنوز پوشانده نشده است. در محل ، و همچنین هر اختلاف عمده ای که ممکن است متوجه شوید. اکنون زمان آن است که اطمینان حاصل کنیم که از تمام کارهایی که انجام شده است راضی هستید.

یک پیمانکار خوب یک خانه دار را استخدام می کند که در نظافت مربوط به ساختمان تخصص دارد. اگر خودتان این کار را انجام می دهید ، بک خانه دار را برای تمیز کردن آشپزخانه خود استخدام کنید.

بازسازی آشپزخانه، بازسازی منزل، بازسازی ساختمان

و حالا ، آشپزخانه شما تمام شده است! از فضای جدید و راحتی لذت ببرید و در مورد داشتن یکی از گزینه های بهتر برای نوسازی منازل احساس خوبی داشته باشید.

مالب مفید دیگر در مورد بازسازی ساحتمان در وب سایت خانه ایرانی

لینک صفحه بازسازی ساختمان