بهت

انتخاب بهترین متریال جهت کف ودیوار برای بازسازی ونوسازی ساختمان چیست؟

انتخاب بهترین متریال برای بازسازی ونوسازی ساختمان چیست؟یکی از بهترین و مدرن ترین روش ها برای زیباتر شدن دکوراسیون داخلی منزل تزیین کردن دیوار ها است که روش های مختلفی از جمله رنگ، کاغذ دیواری و استیکر وجود دارد اما امروزه برای تزیین دیوارهای منزل از دیوارپوش استفاده میکنند، دیوارپوش ها انواع مختلفی دارند که جلوه خاصی به دکوراسیون داخلی میبخشند. اگر میخواهید با انواع دیوارپوش ها آشنا شوید در ادامه با ما همراه باشید. انواع دیوارپوش عبارتند از :

  • دیوارپوش چرمی
  • دیوارپوش چوبی
  • دیوارپوش سه بعدی
  • دیوارپوش سنگی
  • دیوارپوش شیشه ای

دیوارپوش

دیوارپوشانتخاب دیوارپوش بر اساس کاربری دیوارها:

حتما شما هم با ما هم عقیده هستید که هر دیواری در منزل شما دارای شخصیت خاص و منحصر به فردی است .

طراحی دکوراسیون داخلی به شما این اجازه را میدهد تا براساس شخصیت تمام فضاها را دیزاین کنید .

دیوارهای پذیرایی می بایست طراحی مناسبی با فضای لوکس پذیرایی داشته باشند .

دیوارهای اتاق خواب می بایست حس آرامش در این اتاق را تقویت نمایند .

دیوارهای اتاق نشیمن می بایست باید سادگی و صمیمیت را القا کنند .

بنابراین طراح بر اساس کاربری دیوارها می تواند برای هر دیوار طرحی خاص را در نظر بگیرد .

یادتان باشد طراحی دیوارها می بایست با یکدیگر هارمونی داشته باشند .

در نهایت طراحی دکوراسیون داخلی ملک شما می بایست از سبک خاصی پیروی نماید .

هدف از طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی نیز همین است .

دکوراسیون داخلی میدهند البته ناگفته نماند این نوع دیوارپوش ها برای آشپزخانه بسیار مناسب هستند.

دیوارپوش

دیوارپوش


کفپوش

پوشش کف اتاق در دکوراسيون داخلي از چنان اهميت بالايي برخوردار است که کف اتاق را پايه اصلي اتاق مي‌نامند. بسياري از دکوراتورها، دکور اتاق را بر مبناي پوشش کف انجام مي‌دهند. هنگام انتخاب پوشش کف بايد الگوهاي رفت و آمد را نيز در نظر داشت. به‌طور معمول در مکان‌هاي پر رفت و آمد از کف‌پوش‌های سخت و بادوام و در جاهاي کم ‌رفت و آمد از کف‌پوش‌هاي تزييني است استفاده‌ مي‌شود.

انواع کفپوش

کفپوش لمينیت / کفپوش های ارتجاعی /  کفپوش بامبو / کفپوش مرمر  / کفپوش PVC / کفپوش چرمي / کف پوش سخت / کف پوش شیمیایی  یکپارچه / کف پوش مقاوم / کف پوش پیاده رو/ کفپوش تمام چوب کفپوش بتنی / کفپوش آجر / کفپوش سنگی / کفپوش چوبی / کفپوش و پارکت چوبی

دنياي رو به جلوي امروزه ما را وادار نموده است که همواره و در همه جا به اطلاعات و منابع مهم مورد نيازمان ، دسترسي داشته باشيم  و بالطبع، شرکتهاي توليدي و بازرگاني به عنوان مظهر و منبع اطلاعاتي نيزميبايست همواره در دسترس باشد. شايد بعنوان يک بيننده در هنگام مواجهه با خريد انواع کفپوش ها ، تنها فاکتور مهم در حهت خريد آن را قيمت آن بدانيد ولي در مقام خريدار اوضاع کاملا تفاوت ميکند. در اين مرحله سعي داريم با معرفي ويژگي هاي يک کفپوش برتر به معرفي بهترين هاي حال حاضر ايران در رده هاي مختلف کاربردي و قيمتي بپردازم.بازار کفپوش ها آنچنان متنوع است که اگر قصد خريد کفپوش را داريد و هنوز چيزي را انتخاب نکرده ايد به شما پيشنهاد ميکنم اصلا و به هيچ وجه به بازار نرويد چون کاملا در درياي  مدلهاي مختلف از مارک هاي متنوع که غالبا وارداتي و از کشور چين هستند ؛ غافلگير شده و غير ممکن است انتخاب صحيحي را انجام بدهيد.

کاشی- سرامیک

کفپوش چوبی

کفپوش سنگی


سقف کناف

پدیده انواع دیوارهای آماده و سقف های کاذب کناف با کاربردهای دو منظورۀ ” شکلی ” و ” محتوایی ”  نقش مهمی در تجلّی زیبایی های معماری و دکوراسیون داخلی و نیز سایر اصول مهندسی و موازین حرفه ای دارد.

کاهش مصرف انرژی و تأمین صرفه اقتصادی ، چرا که سقف کاذب کناف محل های مناسب برای عبور تأسیسات پیش بینی شده است.

سرعت اجرای کار نیز موجب کاهش هزینه وقت است.

اجرای کناف با حفظ انضباط انجام می شود و نیازی به نظافت مهمی در طول اجرای عملیات و بعد از اجرای عملیات ندارد.

بلافاصله بعد از اجرای کناف می توان اقدامات بعدی حسب دلخواه نصب کاغذ دیواری یا رنگرزی را بدون فاصله زمانی و فوت وقت انجام داد.

سازه های کناف کم وزن هستند .

از نظر شکل و زیبایی:

اساساً کناف دارای اشکال ظاهری زیبا و مدرن و خوشایند است. همانگونه که در بالا ذکر شد موجب احساس آرامش و طراوت روحی می شود و برای رفع افسردگی و بی حوصلگی مفید است.

در سقف های کناف امکان نورپردازی و معماری فضا به زیبایی میسر است.

اجرای کناف

اجرای کناف باید توسط افراد مجرب و متخصص انجام شود تا با اعمال مدیریت و نظارت مستقیم نیروهای متخصص با رعایت دقت و اعمال سلیقه اجرا شود.

در غیر این صورت علاوه بر نقصان های ظاهری مانند ایجاد تَرَک، عدم توازن و هم ترازی، ایجاد موج و عدم اطمینان از تحمل وزن سقف کناف، عواقب دیگری مانند هزینه های مالی و هزینه های اوقات اتلافی و  زمان اضافی به مشتری تحمیل می شود.

سقف کناف

سقف کناف

سقف کناف


نورپردازی

در گذشته نورپردازی صرفا مختص به مکان های اداری و تجاری و تفریحی و بطور کلی بناهای شاخص بوده در صورتی که امروزه مبحث نورپردازی به قدری گسترش یافته که شامل نورپردازی نمای ساختمان مسکونی – نورپردازی نمای ساختمان تجاری – نورپردازی هتل – نورپردازی محوطه- نورپردازی تالار – نورپردازی رستوران – نورپردازی بانک – نورپردازی مراکز خرید و …. می گردد.

از دید یک طراح و معمار، طراحی نما در روز برای ساختمان بسیار حائز اهمیت است زیرا اولین فضای ارتباط دهنده ساختمان با محیط، نمای ساختمان است اما نورپردازی یک ساختمان در شب مسئله حساس تری می باشد زیرا یک ساختمان بسیار معمولی با نورپردازی اصولی میتواند به یک جاذبه توریستی در شب تبدیل شود و یا یک ساختمان بسیار زیبا با نورپردازی غیر اصولی به منظره ای هول انگیز در نمای شب .نورپردازی

نورپردازی

اصول نورپردازی

اولین نکته در نورپردازی توجه به رنگ وشدت نورها می باشد.مسئله دیگر اینست که نور ها نباید به داخل ساختمان بیایند زیرا باعث رنجش ساکنین  آپارتمان می شوند و اما نکته دیگر آنست که منبع نور نباید جز در موارد خاص دیده شود. نورپردازی باید هدفمند باشد و باعث زیبایی هر چه بیشتر بنا شود هماهنگی رنگ نور ها با رنگ متریال های انتخاب شده ، یکی از مهم ترین مواردی است که باید در هنگام برنامه ریزی برای نورپردازی به آن توجه کرد ،همچنین به این نکته نیز باید توجه کرد که کدام جنبه معماری بایستی مورد تاکید قرار گیرد یکی دیگر از ضوابط در مورد طراحی نورپردازی نمای ساختمان در مورد هماهنگی با محیط اطراف و آرایش دیواره های صاف و یکدست در تناسب با ابنیه مجاور می باشد.

آیا یک خط پیش آمدگی در طول سطح دیواری یا لبه ها وجود دارد ؟ نظم قوسها و آرک ها چگونه است؟ ستون یا ایوان در نمای خارجی به کار رفته است ؟ آیا برج ، مناره ، یا دیگر عناصر شاخص در ظاهر ساختمان پیدا می شود؟

استفاده از نورپردازی ها در ساختمان منوط بر چیست؟

استفاده از نورپردازی ها در ساختمان همیشه منوط بر نمای ساختمان نیست.از نورپردازی در سایر قسمت های ساختمان نیز استفاده می شود. برای هیجان انگیز تر شدن محوطه بیرونی خانه خود از نورپردازی در طراحی مبلمان حیاط و محوطه بیرونی خانه استفاده کنید.و شاهد باشید که چگونه می تواند باعث ایجاد تغییر در طراحی دکوراسیون حیاط خانه شما گردد.

به طور مثال اگر در طراحی محوطه بیرونی خانه خود از پله استفاده می کنید برای این که در شب مشکلی برای قدم زدن نداشته باشید می توان از نور پردازی های سطحی در زیر پله ها استفاده گردد.

انواع نورپردازی : نورپردازی خشن / نورپردازی یکدست / نورپردازی از داخل و بیرون.

نورپردازی

نورپردازی


فضای سبز

امروزه یکی از مهم‌ترین بحران‌هایی که فضای شهرهایمان را تهدید می‌کند، گسستگی تدریجی بین انسان و طبیعت است. متاسفانه به علت رشد روزافزون شهرها، بحران از دست دادن فضاهای سبز طبیعی (باغات و زمین‌های کشاورزی) به‌شدت رو به افزایش است. در جوامع مدرن امروزی و زندگی‌های پرمشغله افراد جامعه، طراحی فضای سبز می‌تواند نقش پررنگی در کاهش آلودگی هوا، کاهش آلودگی صوتی، سلامت جسم و روان، زیباسازی شهر و… ایفا کند ؛ از این ‌رو هر شخصی باید سعی کند به‌نوبه خود در حفظ این فضا و حتی گسترش آن تلاش کند.

نقش فضای سبز در ساختمان‌ها

میل و علاقه انسان به طبیعت و فضای سبز از سالیان کهن نشات می‌گیرد.

درگذشته‌های دور انسان کاملا به طبیعت وابسته بوده و به‌نوعی به یکدیگر متصل بودند، اما طی دهه‌های اخیر با پیشرفت علم و تکنولوژی و گسترش زندگی شهرنشینی، کانون اصلی و مرکز فعالیت‌های انسان‌ها از طبیعت دور شده است.

وجود چنین فضایی ، فواید روانی و زیست ‌محیطی فراوانی را برای ساکنین آن به همراه داشته باشد که از جمله آن می‌توان به مورد زیر اشاره کرد:

کاهش استرس و تنش اعضای ساختمان

کاهش گرمای محیط و ساختمان

کاهش آلودگی صوتی در ساختمان

کاهش آلودگی هوا

کاهش تأثیر اثرات گلخانه‌ای

جذب دی ‌اکسید کربن محیط و تبدیل آن به اکسیژن

فضای سبز، بخشی از فضای باز درون‌شهری محسوب می‌گردد که از لحاظ نوع مالکیت به چهار بخش مختلف تقسیم‌بندی می‌شوند:

عمومی/ نیمه‌ خصوصی/ خیابانی/ خصوصی

استفاده از فضای سبز علاوه بر کاهش آلودگی هوا و تولید اکسیژن، تاثیرات مثبت فراوانی بر محیط‌های شهری دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

کنترل تشعشعات نور/ کنترل باد و ذخیره انرژی / کاهش دما و افزایش رطوبت نسبی / زیباسازی فضای شهر/ افزایش حس آرامش و امنیت روحی/ کاهش آلودگی صوتی

به‌ طورکلی طراحی محیط و منظر (فضای سبز) به دو دسته خطی و پهنه‌ای تقسیم می‌شوند:

فضای سبز خطی به معابر و خطوط سبزی اطلاق می‌شود که از آن‌ها در اطراف شهرها استفاده می‌شود تا ضمن مشخص نمودن محدوده شهرها، عاملی برای کاهش آلودگی صوتی و زیست‌محیطی باشند.

فضای سبز پهنه‌ای به مکان‌هایی همچون باغ‌ها و پارک‌ها گفته می‌شود که در عکس‌برداری هوایی به‌خوبی قابل‌رؤیت بوده و در نقشه‌های شهری نیز به‌ صورت لکه‌های سبزرنگ دیده می‌شوند.

این نوع از فضاها با توجه به میزان گستردگی خود نقش بسزایی در کاهش آلودگی‌های سطح شهرها ایفا می‌کنند.

مراحل طراحی فضای سبز چیست؟

شناسایی منابع موردنیاز

تحلیل منابع و مطابقت آن با قوانین موجود

هماهنگی اقدامات امکان‌پذیر با شرایط محیطی موجود برای طراحی فضای سبز محیط مسکونی

طراحی نهایی

از مهم ‌ترین بخش‌های طراحی فضای سبز، تعیین نوع گونه گیاه بکار گرفته ‌شده است.

درواقع این گونه‌های گیاهی زیبا در طراحی محیط و منظر حرف اول را می‌زنند.

از جمله کاربردهای گیاهان در طراحی فضای سبز می‌توان به استفاده آن‌ها در دیوار، سقف، راهرو و حتی پوشاندن عیوب ساختمان و یا ایجاد یک فضای خصوصی نام برد.

ارتفاع گیاه یکی از المان‌های مهم و کاربردی در امر طراحی فضای سبز است. به ‌طور مثال:

  • ارتفاع گیاه تا قوزک پا، برای پوشاندن زمین
  • ارتفاع تا زانو برای راهنمایی مسیر
  • ارتفاع گیاه تا کمر به‌عنوان حصار جزئی
  • ارتفاع گیاه تا سینه برای تقسیم‌بندی محیط
  • گیاهان بلندقامت که بالاتر از ارتفاع دید هستند برای حصار کردن محوطه خصوصی

فضای سبز

فضای سبز

فضای سبز

فضای سبز